ଭାରତର ପୂର୍ବାନୁମାନିତ ଏକାଦଶ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 3 ୟ T20I ଭାରତ ଜିତିପାରିବ କି?

ବୁଧବାର ଦିନ ନେପିଆରର ମ୍ୟାକ୍ଲିନ୍ ପାର୍କରେ ତୃତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ପାଇଁ ଉଭୟ ଦଳ ଭେଟିବାବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମନରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଫଳାଫଳ ଉପରେ ସମାନତା ଥିବାବେଳେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ପାଇଁ ଭାରତ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବ। ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ବର୍ଷା ହେତୁ ଧୋଇ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍ରେ 1-0-୧ରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିଲା। ଅନ୍ତିମ ଖେଳର ଏକ ବିଜୟ ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ସିରିଜ୍ ବ୍ୟାଗ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ, ଯେତେବେଳେ ବ୍ଲାକ୍କାପ୍ ପାଇଁ ଏକ ବିଜୟ ଏହାକୁ 1-1 ରେ ଶେଷ କରିବ | ନାପିଆରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍ ସାଉଥୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ମେଡିକାଲ୍ ନିଯୁକ୍ତି କାରଣରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମାର୍କ ଚାପମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ଦଳରେ ଯୋଡି ଦିଆଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଦଳର ସମସ୍ତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଖେଳାଳି ଅନ୍ତିମ ଖେଳ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ | କିନ୍ତୁ, ବିଜୟର ମିଶ୍ରଣ ସହିତ ପାର୍ଶ୍ୱ ଟିଙ୍କର୍ ହେବ କି?

ତୃତୀୟ T20I ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଭାରତର ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଆମେ ଏଠାରେ ଭାବୁଛୁ:

ଇଶାନ କିଶାନ: ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପେସରଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଗୁଣାତ୍ମକ ସୁଇଙ୍ଗ ବୋଲିଂ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ଖେଳରେ ନିଜର ଗୀତ ଖୋଜିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତଥାପି ସେ 31 ବଲରୁ 36 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ରିଷଭ ପନ୍ତ: ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇରେ ସୁଇଙ୍ଗ୍ ବୋଲିଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରଥମ ଖେଳରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ଦେଇଥିବା ଚିନ୍ତାଧାରା ଭଲରେ ବାହାରି ନଥିଲା। ଭାରତ ତାଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ: ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ନିଜେ ଏକ ଲିଗରେ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ସେ 51 ବଲରୁ 111 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିନଥିଲେ, ଯାହା 11 ଚୌକା ଓ 7 ଛକା ସହ ରହିଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଧାରଣ ସ୍ଥିତି ଅପେକ୍ଷା ଏକ ନମ୍ବର 3 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର: ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ଙ୍କ ବଲରେ ହିଟ୍ ୱିକେଟ୍ ଭାବରେ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କର ଭଲ ଖେଳ ନଥିଲା। ସେ 9 ବଲରୁ 13 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା: ବ୍ୟାଟିଂରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଯିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ରନ-ଏ-ବଲ 13 ସହିତ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲେ, ଖେଳରେ ଦଳ ପାଖରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ଥିବାରୁ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ବୋଲିଂ କରିନଥିଲେ।

ଦୀପକ ହୁଡା: ଭାରତ ପାଇଁ ସୀମା ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ଫାଇନାଲ ଓଭରରେ ପ୍ରଥମ ବଲ ଡକ୍ ପାଇଁ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ବୋଲିଂରେ ହୁଡା ଚାରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେ ଖେଳରେ ବୋଲିଂ କରିଥିବା 2.5 ଓଭରରେ ମାତ୍ର 10 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ।

ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର: ଭାରତକୁ ଏକ ଭଲ ସମୁଦାୟକୁ ନେବା ପାଇଁ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ହୁଡା ଭଳି ସମାନ ଭାଗ୍ୟକୁ ଭେଟିଥିଲେ | ଶେଷ ଓଭରରେ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଡକ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଦୁଇଟି ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ଏଥିରେ 24 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବେଳେ ସୁନ୍ଦର ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର: ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ବଲ ସହିତ ଡାହାଣହାତୀ ପେସର ଭଲ ଥିଲା। ସେ ଖେଳରେ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ତିନି ଓଭରରେ 12 ପାଇଁ 1 ର ଆକଳନ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ଆର୍ଶଦୀପ ସିଂ: ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇରେ ପେସର୍ମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟକୁ ବିଚାର କରି ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ଦକ୍ଷିଣପାଉ ଏକ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ଅର୍ଶଦୀପ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ପାଇନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ତିନି ଓଭରରେ 29 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ: ବୋଲିଂ ସମୟରେ ଡାହାଣ ହାତର ପେସର୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍ ଅବସ୍ଥାକୁ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ | ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଚାରି ଓଭରରେ କୋଟାରେ 24 ରନ୍ କରି ଫେରିଥିଲେ।

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ: ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ପ୍ରଥମ ଟି -20 ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଦୁଇ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ସ୍ପିନର – ଇଶ୍ ସୋଡି ଏବଂ ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ – ସେମାନଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରରେ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଚହଲ ତାଙ୍କ ଚାରି ଓଭରରେ 26 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.