ଭାରତ ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ ହରିବାର ଦାୟୀ କିଏ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତର ମେରୁଦଣ୍ଡ ହୋଇଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସେମିଫାଇନାଲରେ 34 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବିୟୋଗ ପରେ ଏକାଠି ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଖେଳର ଫର୍ମାଟ୍ | କୋହଲି ସ୍ଲାମ-ବ୍ୟାଙ୍ଗ ସଂସ୍କରଣର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଯିଏକି ମାର୍କ ସ୍ପର୍ଶ କରିଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଟସ୍ ଜିତି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଛି। ଏହାର ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ଦୁଇଟି ଆଘାତ-ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ପରିବର୍ତ୍ତନ, କାଠ ସହିତ କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡାନ୍ ଏବଂ ଫିଲିପ୍ ସଲ୍ଟ ଭେଟେରାନ୍ ବ୍ୟାଟର୍ ଡେଭିଡ୍ ମାଲାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ |

ଭାରତ ସେହି ଏକାଦଶ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ରବିବାର ଦିନ ଶେଷ ସୁପର 12 ଗେମ୍ରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଠାରୁ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ଭାବରେ ବଜାୟ ରଖିଥିଲା। ଗ୍ରୁପ୍ ୨, ପାଞ୍ଚଟି ଖେଳରୁ ଚାରିଟି ବିଜୟ ସହିତ ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆର୍କିଭାଲ୍ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଶେଷ ଓଭର ବିଜୟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି 2021 ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ସାତୋଟି ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏମସିଜିରେ ରବିବାର ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିସାରିଛି। ବୁଧବାର ସିଡନୀରେ ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ପିଚ୍ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି | ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ-ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହିତ ନଭେମ୍ବର 4 ରେ ଗ୍ରୁପ୍- ଡବଲ୍ ହେଡର୍ ପାଇଁ ଏହା ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା |

India’s Virat Kohli (R) and India’s captain Rohit Sharma shake hands after their victory during the ICC men’s Twenty20 World Cup 2022 cricket match between India and Netherlands at the Sydney Cricket Ground in Sydney on October 27, 2022. (Photo by Saeed KHAN / AFP) / — IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE – STRICTLY NO COMMERCIAL USE —

ଖେଳ ସମୟରେ ୱିକେଟ୍ ଧିରେ ଧିରେ ଧରାଯିବ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ | ସେମାନେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 2007 ସଂସ୍କରଣର ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଡର୍ବାନରେ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡରୁ ଲଗାତାର ୬ ଟି ଛକା ମାରି ଭାରତ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲେ। ଆସାଇ କପ୍ 2022 ର ଶେଷ ଗେମ୍ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବା ପରେ ସେ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରିନଥିଲେ |33 ବର୍ଷୀୟା ମଧ୍ୟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ 100-ପ୍ଲସ୍ ରନ୍ ସହଭାଗୀତା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ, ଯିଏ 41 ଟି ବଲରୁ 62 ଟି ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ କୋହଲି ତାଙ୍କର ତିନି ବର୍ଷର ମରୁଡ଼ି ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶତକ ତାଲିକାରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ସମାନ ହୋଇଥିଲେ। । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବର୍ତ୍ତମାନ 71 ଶତକ ରହିଛି, କେବଳ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର (100) ତାଙ୍କ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି। ଭେଟେରାନ 12 ଟି ଚ s କା ଓ 6 ଛକା ସହାୟତାରେ 61 ବଲରୁ 122 ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.