ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ଟି -20 କ୍ୟାପଟେନ୍: ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖୁବଶୀଘ୍ର ହେବେ OUT ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ହେବେ IN

ଏହା କେବଳ ଚୂଡାନ୍ତ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଟି -20 କ୍ୟାପଟେନ୍ସି ହରାଇବେ। ବିସିସିଆଇ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ଏବଂ ଭାରତର ଟି -20 ସ୍ୱାର୍ଡକୁ ନୂତନ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ହେଉଛି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମୟ। ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ 3 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଟି -20 ଏବଂ ODI ସିରିଜ୍ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ଟି -20 କ୍ୟାପଟେନ୍ ଭାବରେ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିବେ। ବିସିସିଆଇର ଏକ ଶୀର୍ଷ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ରୋହିତ ODI ଏବଂ TEST TEAM ପାଇଁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରହିବେ | “ଦେଖନ୍ତୁ ସହମତି ଅଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି | ଆମେ ସମସ୍ତେ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ ରୋହିତ ଶାରାମ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ବହୁତ କିଛି ଅଫର୍ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଥାଳିରେ ବହୁତ କିଛି ଅଛି | ଏବଂ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ, ସେ କୌଣସି ସାନ ହେବାକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି | “T20 World CUP 2024 ପାଇଁ, ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଭୂମିକା ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଠିକ୍ ଫିଟ୍ | ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଆସନ୍ତା ଟି -20 ଆସାଇନମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିବେ ଏବଂ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଏକ ଶୀର୍ଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡରେ ଅଧିନାୟକତା ପରୀକ୍ଷା | କିନ୍ତୁ ଫଳାଫଳ ସତ୍ୱେ ତାଙ୍କୁ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ବିସିସିଆଇ ଅଫିସିଆଲ୍ କୁଇଜ୍ କରିଥିଲା ​​ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କି?

“ନା ଏ ପର୍ଯନ୍ତ ନୁହଁ। ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ଆମେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ, ସଭା ପାଇଁ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଡାକିବୁ ଏବଂ ଏକ ଶବ୍ଦ ପାଇବୁ ”ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ କୋଚ୍ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଯେ T20 WC ରୁ ଭାରତର ଲଜ୍ଜାଜନକ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପରେ ଟି -20 ପାଇଁ ଜଣେ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ। ଭବିଷ୍ୟତର ଟି -20 ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି।

“ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ହେବାର କୌଣସି କ୍ଷତି ନାହିଁ। କାରଣ କ୍ରିକେଟ୍ ର ପରିମାଣ ଏପରି ଯେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳର ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିବା କଦାପି ସହଜ ହେବ ନାହିଁ | ଯଦି ରୋହିତ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ODI ରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ନୂଆ ଟି -20 ଅଧିନାୟକ ଚିହ୍ନଟ କରିବାରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି ତାଙ୍କ ନାମ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ତେବେ ସେପରି ହୁଅନ୍ତୁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ ଭିଡିଓ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ମିଡିଆ ସମାବେଶରେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। “ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ତାଙ୍କର [ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ] ଉପସ୍ଥିତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀ  ଆଦର୍ଶ ଅଟେ। ସେ ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଡ଼ିଆରେ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତି ତାହା ଚମତ୍କାର ଅଟେ | ସେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅଧିନାୟକ; ସେ ଅତି ନିକଟତର | ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି, ଏବଂ ସେଇଟା ଯାହା ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପସନ୍ଦ କରେ। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.