IND vs ZIM : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜର ଶକ୍ତିଶାଳୀ XI ରେ କାହାକୁ ବାଛିବ MCG ରେ ଅଭ୍ୟାସ ପରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଡକରା ଆସିପାରେ

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଣ୍ଡ କୋ ସମସ୍ତେ ସେମିରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସିଲ୍ କରିଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ, ସେମାନେ ରବିବାର ଦିନ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ଏମସିଜିରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମ୍ଭବତ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏକ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ଦଳ ସହ ଆଗକୁ ଯିବେ। ତଥାପି, ଏହା ପୁଣି ଥରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ବନାମ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ | ଭେଟେରାନଙ୍କ ଏତେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଫର୍ମ ଜିମ୍ବାୱେ ସଂଘର୍ଷ ପାଇଁ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ପନ୍ତ ପାଇଁ ଡ୍ରପ ଛାଡିବା ଉଚିତ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ବିତର୍କକୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି। ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ଏମସିଜିରେ ଅଭ୍ୟାସ ପରେ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବା ଉପରେ ଏକ କଲ ନିଆଯିବ। 1, 6 ଏବଂ 7 ସ୍କୋର ସହିତ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆଶା ସେଟ୍ ପୂରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଯଦିଓ ସେ ମାତ୍ର 22 ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେ ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ମାରିବାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅଛନ୍ତି | ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ମଞ୍ଚ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଭୁଲ ଯୋଗାଯୋଗ ତାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଯେହେତୁ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଛିଡା ହୋଇଛି, ଦଳ ପରିଚାଳନାର ପୃଷ୍ଠପୋଷକତା ବ୍ୟତୀତ, DK ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି ଦେଖାଇବାକୁ ନାହିଁ |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ରିଷଭ ପନ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ କଠିନ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟେରାନଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ତେବେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ସହ ପନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେମିଫାଇନାଲ ବର୍ଥକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥିବାରୁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବଡ଼ ସେମିଫାଇନାଲ ସଂଘର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। ମହମ୍ମଦ ଶାମି ପ୍ରଶଂସନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାବେଳେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କୁ ପ୍ଲେ ଇଲେଭେନରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଉଭୟ ଟପ୍ ଗିଅର୍ ମାରିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବେଳେବେଳେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଅମୂଲ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ତେବେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଉଷ୍ମ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳୁଥିବା ଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଗରମ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଫର୍ମ ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ |

ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 WC  ସ୍ୱାର୍ଡ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଦୀପକ ହୁଡା, ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ହର୍ଷେଲ ପଟେଲ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି | ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି: ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ରବି ବିଷ୍ଣୁ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର |

Leave a Reply

Your email address will not be published.