IND VS ZIM: ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଗେମ୍ ରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦୁର୍ବଳ ଦେଖାଯାଉଛିକି

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତୁ, ଯଦି ତାଙ୍କ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ସେମାନଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କିମ୍ବା ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଖେଳ ଖେଳିଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ସଚ୍ଚୋଟତାରେ ସେ ଏହାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିବେ। ଯଦିଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ହରାଇଥିବାରୁ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି, ତଥାପି ସେମାନେ ନକ୍ଆଉଟରେ ବିଜୟର ଗତି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହା କିଛି କାରଣର ଏକ ସୂଚକ, ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଏହି ଦଳର ଗୁଣବତ୍ତା ଅଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠତ୍ୱରେ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କ୍ରଞ୍ଚ ପରିସ୍ଥିତିରେ ରଖିବା ପାଇଁ ପାଇଛନ୍ତି |

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 40 ଓଭରର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଦ୍ଧ ଖେଳ ଖେଳି ନାହିଁ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଖେଳ ପରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ନିକଟତମ ଖେଳ, ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ପୁରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ସମାନ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛି ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ଗୋଷ୍ଠୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଖେଳ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସୁଯୋଗ ହୋଇପାରେ | ପ୍ରାରମ୍ଭିକ କ୍ରିକେଟ୍ ଅବସ୍ଥା 16 ଟି ଦଳକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛି ଏବଂ କ୍ରେଡିଟ୍ କେଉଁଠାରେ ଅଛି, ପୁରୁଷମାନେ ବ୍ଲୁ, ବିଶେଷକରି ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଉନ୍ନତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାବେଳେ ବଲ୍ ସହିତ ସେମାନେ ଅତୁଳନୀୟ ଥିଲେ | ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ବଲ ସହିତ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ଖେଳିଥିବା ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମ 6 ଟି ଓଭରରେ 40 ଟି ପାର ହୋଇପାରିନଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲିଂ ଏକ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି। ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଅତି କମରେ ତିନିଟିରେ | ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନକ୍ଆଉଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ସବୁ ଭୁଲକୁ ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଚାହିଁବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜିମ୍ବାୱେ ଟ୍ରଟ୍‌ରେ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ହାରିଛି ଏବଂ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଖାଇବା ସତ୍ୱେ ଫାଇନାଲ୍ ଚାରିଟିରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଜିମ୍ବାୱେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ହାସଲ କରି ସୁପର 12 ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରି ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ନିକଟତର କରିଛି କିନ୍ତୁ ଅସଙ୍ଗତି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି ଏବଂ ଭାରତକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବା ଏବଂ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଭାରତର ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ସମ୍ଭାବନା: କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ଡବ୍ଲୁ), ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ

ଜିମ୍ବାୱେର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନା: ୱେସଲି ମାଡେଭେର୍, କ୍ରେଗ୍ ଏରଭାଇନ୍ (ଗ), ରେଗିସ୍ ଚାକବାଭା (ଡବ୍ଲୁ), ସଚିନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସ, ସିକନ୍ଦର ରଜା, ମିଲଟନ୍ ଶୁମ୍ବା, ରିଆନ୍ ବର୍ଲ୍, ଲୁକ ଜୋଙ୍ଗୱେ, ରିଚାର୍ଡ ନାଗାରାଭା, ତେଣ୍ଡାଇ ଚାଟାରା, ଆଶୀର୍ବାଦ ମୁଜାରାବାନୀ

Leave a Reply

Your email address will not be published.