IND vs NZ : ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସହିତ VVS ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସୁପର ଇମ୍ପ୍ରେସ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କୁ PRESS ସମ୍ମିଳନୀରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ଗାନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ- ନୈତିକତା ଆଦର୍ଶ ଅଟେ। ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସହିତ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସୁପର ଇମ୍ପ୍ରେସଡ୍ ଏବଂ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ, ନିକଟତର ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅଧିନାୟକ | ସେହି ସମୟରେ, ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କର T20 ଖେଳିବା ପାଇଁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଥିଲା |ସେ ଜଣେ ଚମତ୍କାର ନେତା। ସେ ଦେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ସହିତ କଣ କରିଛନ୍ତି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବା, ଏବଂ ଲିଗ୍ ଜିତିବା କୌଣସି ସଫଳତା ନୁହେଁ | ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପରଠାରୁ ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ ବହୁତ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିଛି, ସେ କେବଳ କୌଶଳପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ, ସେ ପଡ଼ିଆରେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଏହା ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ସେ ବହୁତ ନିକଟତର ଏବଂ ଖେଳାଳି ଅଧିନାୟକ ”

“ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଆମକୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ଏବଂ ନିର୍ଭୟରେ ଖେଳିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଆମର ଏପରି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବାହାରକୁ ଯାଇ ନିଜକୁ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବେ। ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ପରିଚାଳନା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବାର୍ତ୍ତା ହେଉଛି ଯେ ସେମାନେ ନିର୍ଭୟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ମଧ୍ୟ ମନେ ରଖନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି ବୋଲି ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ଅଧିକ ମଲ୍ଟି-ଡାଇମେନ୍ସନାଲ ଖେଳାଳୀ, ବୋଲରମାନେ ଯିଏ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ ଏବଂ ବୋଲିଂ କରିପାରିବେ। “ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ବୋଲର ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ ସେମାନେ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ଗଭୀରତା ଯୋଗ କରନ୍ତି ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଯାଇ ନିଜକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ତାହା ହେଉଛି ଫର୍ମାଟର ଆବଶ୍ୟକତା ଏବଂ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଅଧିକ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଏହାକୁ ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଏବଂ ବହୁମୁଖୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ବିଶେଷ କରି ବୋଲର ଏବଂ ଫିଲ୍ଡରଙ୍କ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଖେଳିବା ସବୁବେଳେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବୋଲି ଲକ୍ଷ୍ମଣ କହିଛନ୍ତି। “ଏହା ଛୋଟ ପଡ଼ିଆ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ, ବରଂ ଭୂମିର ପରିମାଣ | ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍ ଏବଂ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ସାଧାରଣ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆ ନାହିଁ | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତି ସହିତ ଖାପ ଖୁଆଇବାକୁ ପଡିବ | ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଦଳ ତାହା କରିବେ। ବିରୋଧୀଙ୍କ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଦୁର୍ବଳତାକୁ ଆଧାର କରି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.