IND vs NZ: ରିଷଭ ପନ୍ତ ଓପନିଂ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ

୨ୟ ଟି -20 ରେ ଏକ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିଜୟ ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତ ଏହି ସିରିଜ୍ ଜିତିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିବ। ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଆଶା କରିବେ ଯେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବିଜୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ବଜାୟ ରଖିବେ, ଜାନୁଆରୀରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ବେଞ୍ଚର ଶକ୍ତି ପରୀକ୍ଷା କରିବାର ଏହା ହେଉଛି ଶେଷ ସୁଯୋଗ | କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସହ ନଂ 3 ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଜାରି ରହିବ, ଟେମ୍ପଲେଟ୍ ଜାରି ରଖିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ପୁନର୍ବାର ବେଞ୍ଚରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ। ପେସ୍ ବିଭାଗ ପାଇଁ, ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କୁ IND ବନାମ NZ ତୃତୀୟ T20 ପାଇଁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିଯୋଗୀ | ରିଷଭ ପନ୍ତ ଟି -20 ରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ସହିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଦଳ ପରିଚାଳନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର କମ୍ ହାରାହାରି ଶୋ ପାଇଁ ଦୋଷ ନେବା ଉଚିତ୍ | ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଅଭାବ ଥିଲା | ତେବେ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦୋହରାଇଛନ୍ତି ଯେ NZ ସିରିଜ୍ ସବୁ ଭୂମିକା ସ୍ପଷ୍ଟତା ଉପରେ | ଫଳସ୍ୱରୂପ, ପନ୍ତ ନଂ 5 କିମ୍ବା 6 ପରିବର୍ତ୍ତେ ଓପନିଂ ସ୍ଲଟକୁ ଏକ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଛନ୍ତି | ଯେହେତୁ ରୋହିତ ଶର୍ନା, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ସମସ୍ତେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ, ପନ୍ତ ଶୀର୍ଷରେ ଏକ ବର୍ଦ୍ଧିତ ରନ୍ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୁଯୋଗକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଯଦିଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ରେ ଇଶାନ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, ପନ୍ତ ପୁଣି ଥରେ ଏକ ନିରାଶାଜନକ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ  | ପ୍ୟାଣ୍ଟ 13 ଟି ବଲରୁ 6 ଟି ପରିଚାଳନା କରି ଇନିଂସ ଖୋଲିଥିଲେ। ତେବେ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରିପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ପନ୍ତ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିବେ। ସେ ଯେଉଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିଛନ୍ତି ସେହି ସ୍ଥାନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ନଂ 3 ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ଶତାବ୍ଦୀର ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ବିରାଟ କୋହଲି ଦଳ ବାହାରେ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୂର୍ଯ୍ୟକିମାର ସେହି ସ୍ଥାନରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ନଂ 4 ରେ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ ଏକ ବର୍ଦ୍ଧିତ ରନ୍ ପାଇବେ |

ଯଦିଓ ଶ୍ରେୟସ୍ ୨ୟ ଟି -20 ରେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ତଥାପି ସେ ଏହାକୁ ପୁଞ୍ଜି କରିପାରିନଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଦଳ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ଟି -20 ପାଇଁ ରଖିବ |ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କ ବିଷୟରେ, ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍, ରିଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ମିଳିଲା, କେରଳ ତାରକାଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ | ବଲ୍ ସହିତ ଶୋଷଣ ପରେ ଦୀପକ ହୁଡା ନଂ- at ରେ ଜୀବନର ନୂତନ ପଟ୍ଟା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି |ତେବେ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ହିଁ ଆଲୋଚନା ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.