IND vs NZ: କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଦୀପକ ହୁଡା ଦୋୖଡରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି

ମଙ୍ଗଳବାର (ନଭେମ୍ବର 22) ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ ଦଳରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଦୀପକ ହୁଡା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ହୁଡା, ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମାତ୍ର 10 ରନ୍ ଦେଇ ଆଗକୁ ବଢ଼ିଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅଧିକ ବ୍ୟାଟିଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହେବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଥିବା ବଲ ସହିତ ଅଧିକ ବିକଳ୍ପ ଦେଇଥାଏ | ଏହି କାରଣରୁ, ହୁଡା ଏକ ସ୍ପିନ୍-ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ଏକ ବର୍ଦ୍ଧିତ ରନ୍ ପାଇବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି |

ହାତରେ ବ୍ୟାଟ୍ ଧରି 26 ବର୍ଷ ବୟସ୍କଙ୍କ ଶ୍ରେଣୀ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନଥିବାବେଳେ ହାତରେ ଥିବା ବଲ୍ ସହିତ ସେ କ’ଣ କରିପାରିବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ଯାଦବ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଲେଗ-ସ୍ପିନର ଭାବରେ ଖେଳିବା ସହ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ହାତରେ ଥିବା ବଲ ସହିତ ଅଧିକ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ହୁଡା ODI ଫର୍ମାଟରେ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇଥିବାବେଳେ T20IS ରେ 4 ପାଇଁ 10 ର ଆକଳନ କରି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅଳ୍ପ ଓଭରରେ ଚିପ୍ କରିପାରିବେ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ। ହାତରେ ବ୍ୟାଟ୍ ଧରି, ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବହୁତ ନମନୀୟ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଗୋଟିଏରୁ ସାତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ କରିପାରିବେ |ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ କୋଚ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ହୁଡାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ଏବଂ ସେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂର ଭୂମିକା ପୂରଣ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛୁକ |

କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ କ’ଣ ହେବ?

2022 ମସିହାରେ ଯାଦବ କିଛି କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ହୋଇ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ହୋଇଥିଲେ। 2022 ମସିହାରେ 14 ଟି ଆଇପିଏଲ ଗେମରେ ଶୃଙ୍ଖଳା 22 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଯାଦବ ଆହତ ହୋଇଥିବାରୁ ସେହି ଫର୍ମ ଜାରି ରଖିପାରିନଥିଲେ। ଅଧିକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ ଶକ୍ତି ସହିତ ଦଳକୁ ଷ୍ଟାକିଂ କରିବାର ଇଂଲଣ୍ଡ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଭାରତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବାରୁ କେକେଆର୍ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ବେଞ୍ଚ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.