IND vs NZ: ସେଞ୍ଚୁରିଅନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏହି ବିଶାଳ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବୋଧହୁଏ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ରୂପ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଏହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଆଶା କରିବେ, ବିଶେଷ କରି ଟି-୨୦ରେ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କ ଫର୍ମକୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଆଣିବା ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଟାସମାନ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଯାଇଥିଲେ। ନୂଆ ଲୁକ୍ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଓପନିଂ ଯୋଡି ସହିତ ଯାଇଥିଲେ | ଯଦିଓ ପୂର୍ବଟି କିଛି ଲୋଭନୀୟ ଝଟକା ମାରିଥିଲା, ସୂର୍ଯ୍ୟ ମଞ୍ଚ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ଏହାର ମାଲିକ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ଆରାମଦାୟକ ଦେଖାଯାଉନଥିଲେ | 32 ବର୍ଷୀୟା, ନିଜ ତୁଳନାରେ, ଆଣ୍ଟେ ଉପରକୁ ଉଠିବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି ସମୟ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ଇନିଂସରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ |

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବୋଲରମାନେ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅନ୍ତିମ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱିକେଟ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ବନ୍ଦ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁରିଆ ଛୋଟ ଭାଗିଦାରୀ ଗଠନ କରିଥିଲେ। ଏବଂ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ମଜା କରିଥିଲେ | 32 ବଲରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କ ପଚାଶରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ କେବଳ ଓଭରଡ୍ରାଇଭ୍ ମୋଡକୁ ଯାଇ ମଜା କରିବା ପାଇଁ ସୀମା ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ | ଯାହା ପରେ ଏହା ଟିମ୍ ସାଉଥୀ, ଆଡାମ ମିଲନେ କିମ୍ବା ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ହେଉ, ସୂର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ଏକ ରାମ୍ପରେ ଥିବାରୁ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ | ଶେଷ 61 ରନ୍ ମାତ୍ର 19 ଟି ବିତରଣରୁ ଆସିଥିଲା ​​କାରଣ ସୂର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ତୃତୀୟ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। 51 ଟି ଡେଲିଭରିରେ 111 ର ଅପରାଜିତ ନକ୍ ଭାରତକୁ ମୋଟ 191/6 ରେ ପହଞ୍ଚାଇଲା, ଯାହା ଶେଷରେ ଯଥେଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ଯେହେତୁ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ସ୍ପିନ୍ ଟ୍ରାଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ସ୍କୋରକୁ ଅଧିକ ଆରାମରେ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

111 * -ରନ ନକ୍ ପାଇଁ ସୁର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଖେଳାଳି ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ବୃହତ ଭାରତୀୟ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ। 2022 ମସିହାରେ ଏହା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସପ୍ତମ POTM ପୁରସ୍କାର ଥିଲା, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ 6 ଖେଳାଳି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାରର ଅତୀତରେ ନେଇଥିଲା, ଯାହା କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ T20I ରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.