IND vs NZ ୨ୟ ODI: ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ ଦୀପକ ଚହର କିନ୍ତୁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ଏବେବି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ

ଶୁକ୍ରବାର (ନଭେମ୍ବର 26) ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ODI ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା | ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ହାମିଲଟନ୍‌ର ସେଡନ୍‌ ପାର୍କରେ ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ଙ୍କ ଦଳ ତାଙ୍କ ସହିତ 48 ଓଭରରେ 307 ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଟମ୍ ଲାଥାମ୍ ଚମତ୍କାର ନକ୍ ଖେଳୁଥିଲେ। ଲାଥାମ୍, ବିଶେଷ ଭାବରେ, ଅନଭିଜ୍ଞ ତଥା ତାଲିକାହୀନ ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପାର୍କରେ ଚାରିଆଡ଼େ ରନ୍ କରିଥିବାରୁ ଏହା ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା | ସିରିଜକୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିବାକୁ ହେଲେ ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପାଇଁ 11 ଖେଳକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ | ହାମିଲଟନ୍‌ରେ ୨ୟ ODI ଖେଳିବାର ଦୀପକ ଚହରଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ଅଛି | ସେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବଦଳାଇବେ ସେ ଶାରଦୁଲ ଠାକୁର ହେବା ଉଚିତ ଯିଏ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ 25 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଖେଳକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା | ଚହର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି। ସେ ଉଭୟ ଉପାୟରେ ବଲ୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିପାରିବେ ଏବଂ ଭାରତ ପାଇଁ ବୋଲିଂ ଖୋଲିବାକୁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ଉଚିତ୍ | ODI ଡେବ୍ୟୁରେ ଥିବାରୁ ଉମରନ ମଲିକ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଖେଳିପାରନ୍ତି। ମଲିକ୍ ତାଙ୍କର 2 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିବାବେଳେ ଆର୍ଶଦୀପ ସଠିକ୍ ଲମ୍ବ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ। କୁଜଦୀପ ଯାଦବ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିପାରିବେ ଯିଏ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଦେଖାଯାଉଥିଲେ।

ଏହା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର କାହାଣୀ | ସେ ଗୋଟିଏ ଖେଳ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଖେଳକୁ ଖସିଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି କ୍ରମରେ ଢାଞ୍ଚା ପୁନରାବୃତ୍ତି ହେବ ବୋଲି ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସମାନ ସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ହାମିଲଟନ୍ ODI ପାଇଁ 11 ଖେଳିବାରେ ସାମସନ୍ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ହେବା ଆଶା କରାଯାଏ | ପ୍ରଥମ ODI ରେ ସେ 38 ବଲରୁ 36 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହିଁଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ନକ୍ 4 ଟି ଚାରିଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲା ​​| ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରଥମ ODI ସହିତ ସମାନ 11 ଖେଳିବାକୁ ଚାହିଁବ, ସେମାନଙ୍କର ବିଜୟ ମିଶ୍ରଣରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ନାହିଁ |

ଭାରତ : ଶିଖର ଧାୱନ (ଗ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ରିଷଭ ପନ୍ତ (wk), ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ଦୀପକ ଚହର, ଉମରନ ମଲିକ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ : ଫିନ୍ ଆଲେନ୍, ଡିଭନ୍ କନୱେ, କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ (ଗ), ଟମ ଲାଥାମ (ଡବ୍ଲୁ), ଡାରିଲ ମିଚେଲ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍, ଆଡାମ ମିଲନେ, ମ୍ୟାଟ ହେନେରୀ, ଟିମ ସାଉଥୀ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ

Leave a Reply

Your email address will not be published.