IND vs NZ 1st ODI: ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଓ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ଫେରିବା ନେଇ କଣ ରହିଛି ଅପଡେଟ ପଢନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର

ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ 1-0 ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶୁକ୍ରବାର (ନଭେମ୍ବର 25) ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ବିଜୟ ନୋଟରେ ତିନି ଖେଳିଆ ODI ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ | ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ହାରିଯିବା ପରେ ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ଭଳି 50 ଓଭର ଦଳରେ ଏକ ନୂଆ ଲୁକ୍ ପେସ୍ ଆକ୍ରମଣ କରିବ। 2022 ସିଜନରେ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବାମହାତୀ ପେପର ଆରଶଦୀପ ସିଂ ମଧ୍ୟ 21 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 33 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଚହରଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ଏବେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ରହିଛି, ଯିଏ ପିଠିରେ ଆଘାତ ହେତୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 କୁ ହରାଇଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଧାୱନ ସିନିୟରସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପେସର ବ୍ୟବହାର କରି କିୱିମାନଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ପାରନ୍ତି। ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଭଳି ଓପନର ସ୍ଥିତିକୁ ଫେରିବେ।

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଜିତିଥିବା ODI ସିରିଜରେ ଗିଲ୍ ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ‘ପ୍ଲେୟାର୍ ଅଫ୍ ସିରିଜ୍’ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛି | 2023 ମସିହାରେ ଭାରତ 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତ ଗଠନ କରୁଥିବାରୁ ପଞ୍ଜାବ ଓପନର୍ ସେହି ସୂକ୍ଷ୍ମ ଫର୍ମ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଧାୱନ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ ଏବଂ ଏହି ସିରିଜରେ ତାଙ୍କର ଶତାବ୍ଦୀର ମରୁଡ଼ିକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ନବନିଯୁକ୍ତ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ଅଧିନାୟକ 2019 ବିଶ୍ୱକପ ପରଠାରୁ ଶତକ ହାସଲ କରିନାହାଁନ୍ତି।

ଭାରତ ବନାମ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ODI ପୂର୍ବାନୁମାନ 11 |

ଭାରତ: ଶିଖର ଧାୱନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଦୀପକ ହୁଡା, ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ: ଡିଭନ୍ କନୱେ, ଫିନ୍ ଆଲେନ୍, କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ (ଗ), ଡାରିଲ୍ ମିଚେଲ, ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ, ଜେମ୍ସ ନେଶାମ, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍, ଆଡାମ ମିଲନେ, ଟିମ୍ ସାଉଥୀ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍, ମାଇକେଲ ବ୍ରେସୱେଲ

Leave a Reply

Your email address will not be published.