ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଭାବରେ କେତେ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇଛି

ଚାଲିଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ହାରିଯାଇଥିବା ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ଭାବରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି | ସେମିଫାଇନାଲ ଶେଷରେ ରୋହିତ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଡଗ୍ଆଉଟ୍ କୋଣରେ ବସିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଏକ ଆଇସିସି ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ସ୍ୱପ୍ନ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ | ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ ରୋହିତ ତଥାପି ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିପାରିବେ। ଭୁଲିଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଭାରତ ରୂପା ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ଫେରି ଆସିବ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ | ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ହାରି ଭାରତ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇବ। ଆଇସିସି ବିଜେତା ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ଦଳକୁ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି |

ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ, ଆଇସିସି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ​​ଯେ ନଭେମ୍ବର 13 ରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ବିଜେତା ଦଳ 1.6 ମିଲିୟନ ଡଲାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପାଇବ ଏବଂ ରନର୍ସ ଅପ୍ ସେହି ପରିମାଣର ଅଧା ପାଇବ। ହାରିଥିବା ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟମାନେ ମୋଟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ 400,000 ଡଲାର ପାଇବା କଥା | ଅର୍ଥାତ୍ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ 400,000 ଡଲାର୍ ମିଳିଥିଲା। ଯାହା 3.22 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ସମାନ | ଏହା ସହିତ ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତ 1.28 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇବ | ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଥିବା 30 ଟି ଖେଳର ପ୍ରତ୍ୟେକଟିରେ ଏକ ବିଜୟ ଭାବରେ 40,000 ଡଲାର ଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନର ଡଲାର ହାର ଅନୁଯାୟୀ ହିସାବ କରାଯାଇଛି ଯାହାକି 80.55 ଟଙ୍କା ଅଟେ।

ଅର୍ଥାତ୍ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଅଭିଯାନରୁ ମୋଟ 4.5 କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇ ଫେରୁଛି। ତେବେ ରୋହିତ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଅଧିକ ଚାହୁଁଥାନ୍ତେ। ଭାରତକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଉ ଏକ ସଟ୍ ପାଇଁ ଆଉ 2 ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.