ବିଭିନ ପୂର୍ବ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ କହିଲେ T20 ଫର୍ମଟ ରେ ହାର୍ଦିକ କୁ କରନ୍ତୁ ଅଧିନାୟକ . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ହେବା ଉଚିତ। କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପାଇଁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବିଜୟରେ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ନାମ ଅଧିନାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ରାଉଣ୍ଡ କରିଆସୁଥିଲା।ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ବୀରତ୍ୱର ଅନୁସରଣ କରି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଟି-୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର। ଫର୍ମର୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରିକେଟର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତ ପାଇଁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଟି -20 ଅଧିନାୟକ ହେବା ଉଚିତ୍। ସେ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେରେ କହିଛନ୍ତି, କିଛି ଅବସର ହେବ, ତୁମେ କେବେ ଜାଣି ନାହଁ: ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର |

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ଭାରତ ଛାଡିବା ପରେ କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଟି -20 ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ନେଇପାରନ୍ତି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ହେବ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଏବଂ ଆମେରିକା ଆମେରିକା ଆୟୋଜକ ଭାବରେ ହେବ। ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି, ଯେଉଁମାନେ 30 ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ might ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ | ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଜିତି ସେମାନେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚିହ୍ନିତ କରିଥାନ୍ତେ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦଳ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ସେଠାରେ କିଛି ଅବସର ଗ୍ରହଣ ହେବ, ଆପଣ କେବେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି | ଖେଳାଳିମାନେ ଏହାକୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କରିବେ | ସେମାନଙ୍କ 30 ଦଶକର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ପୁନର୍ବିଚାର କରିବେ। ”

ପରିଶେଷରେ, ସେମିଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ବୁକ୍ କରିବା ପାଇଁ ମେନ ଇନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଟାଇଗରଙ୍କୁ ଥମ୍ପ କରି ନଭେମ୍ବର 9 ରେ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (ଏସସିଜି) ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ। ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖୋଲିବାରେ ହାରିଗଲେ, ପାକିସ୍ତାନର ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ବାବର ଆଜାମ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳର ବିଫଳତା ପଛରେ ଖରାପ ଚୟନକୁ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ପାଇଁ କ୍ରିକେଟର ଜଣେ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଥିଲେ ଶୋଏବ ଅଖତର। ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ହାରିବା ପରେ ରାୱଲପିଣ୍ଡି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, “କେତେ ଖରାପ ଦଳ ଚୟନ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ କହିଥିଲି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିବ। ”ତାଙ୍କର ପୂର୍ବାନୁମାନ ବିଫଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଖତର ଏକ ୟୁ-ଟର୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଡୋ-ପାକ୍ ଫାଇନାଲରେ ରୁଟ୍ କରୁଛନ୍ତି, ଯାହା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଉଦଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ସମାନ। ସଂସ୍କରଣ

Leave a Reply

Your email address will not be published.