ଦଳ ପାଇଁ ମାଇକେଲ ଭାଓନଙ୍କ “ଅଣ୍ଡରଫର୍ମର୍ସ” ଟ୍ୟାଗକୁ ନେଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏମିତି କିଛି ଡାବରଦସ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି

ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ପୂର୍ବତନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ମାଇକେଲ ଭାଓନଙ୍କ “ଅଣ୍ଡରଫର୍ମର୍ସ” ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି। ଭେଟେରାନ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମାଲୋଚନା ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ ଥିବାବେଳେ ଦଳର ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିବାର କିଛି ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ସେମିଫାଇନାଲ ବାହାରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସ୍କାନରରେ ଆସିଥିଲା। ଦି ଟେଲିଗ୍ରାଫ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଭାଓନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଦଳ ଭାବରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, କାରଣ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉତ୍ସ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ହାଭେର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଭିନ୍ନ ମତକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କର କାମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ନୁହେଁ ବରଂ ଖେଳରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ କରିବା।

ମୁଁ ବୁଝିପାରୁଛି ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆସୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଥିବାରୁ ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ଆମକୁ କାହାକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଏହା ଏକ ଖେଳ, ତୁମେ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖ ଏବଂ ତୁମେ ଭଲ ହୋଇଯାଅ | ଯେତେବେଳେ ଫଳାଫଳ ଘଟିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଏ, ଏହା ଘଟିବ | କିନ୍ତୁ ହଁ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଆମେ ସଚେତନ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବୁ। ” ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଭାଗର ଆଶା ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସେମାନେ 20 ଓଭରରେ କେବଳ 168 ପରିଚାଳନା କରିପାରନ୍ତି। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 16 ଓଭରରେ ଗୋଡାଇଥିଲା।

“ଆମେ ପରେ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବୁ” – ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା | ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ସହିତ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେଗା ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଖେଳାଳି ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ତେବେ ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତୁ।“ଯଦି ମୁଁ ଭୁଲ୍ ନୁହେଁ ତେବେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ। ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଆମର ସମୟ ଅଛି, ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ | ରୋଡ୍ ମ୍ୟାପ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ବହୁତ ଆଗରେ ଅଛି | ଆମର ସମୟ ଅଛି, ଆମେ ସେହି ଆଧାରରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଆରମ୍ଭ କରିବା, ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ବିଷୟରେ ଯେ ଆମେ ଏଠାରେ ଖେଳିବା ସମୟରେ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଦେବୁ | ସେମାନଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ, ଆମେ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବୁ ବୋଲି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଶେଷ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.