ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମାଇକେଲ ଭାଓନଙ୍କ ସମାଲୋଚନାକୁ ଏଭଳି କିଛି ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି

ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ 10 ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ଇଂରାଜୀ ଅଧିନାୟକ ମାଇକେଲ ଭାଓନ୍ ପୁରୁଷଙ୍କ ବ୍ଲୁ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ନିମ୍ନମାନର ଧଳା ବଲ୍ ଦଳ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ପାୱାରପ୍ଲେ ଓଭରରେ ସେ ଭାରତୀୟ ଟପ୍ ଅର୍ଡରର ଭୟଭୀତ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏବଂ ସେହି ମନ୍ତବ୍ୟର କିଛି ଦିନ ପରେ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତର ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ-ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ କାହାକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ଶୁକ୍ରବାର (ନଭେମ୍ବର 18) କିୱିସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଟି-୨୦ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ବୋଲି ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଭାଓନ୍ଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ କାହାକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଅଛି ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କୋଠରୀ |

“ଆଜ୍ଞା ହଁ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଭଲ କାମ କରୁନାହଁ, ଲୋକଙ୍କ ମତ ରହିବ, ଯାହାକୁ ଆମେ ସମ୍ମାନ କରୁ। ମୁଁ ବୁଝିପାରୁଛି  ଲୋକଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ରହିଛି। ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଥିବାରୁ ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ଆମକୁ କାହାକୁ କିଛି ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ଏକ କ୍ରୀଡା, ଆପଣ ଉନ୍ନତ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଶେଷରେ ଯେତେବେଳେ ଫଳାଫଳ ଘଟିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଏ ଏହା ଘଟିବ | କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଉପରେ ଆମେ କାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଆଗକୁ ବୁଝିବା  ଆମେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବୁ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବୁ ବୋଲି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇ ଏକ ନିରାଶା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଆମେ ପେସାଦାର ଅଟୁ। ଆମର ସଫଳତାକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ଏବଂ ଆଗକୁ ବଢିବା, ଭଲ ହେବା ଏବଂ ଆମେ କରିଥିବା ଭୁଲଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ପାଇଁ ଆମକୁ ଏହାର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପଡିବ।”

Hardik Pandya Captain of Gujarat Titans celebrates after scoring a fifty during match 35 of the TATA Indian Premier League 2022 (IPL season 15) between the Kolkata Knight Riders and the Gujarat Titans held at the DY Patil Stadium in Mumbai on the 23rd April 2022 Photo by Pankaj Nangia / Sportzpics for IPL

ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇଛି ଏବଂ ଏହା ବଦଳରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଦଳରେ ଚୟନ କରିଛି। ଅନେକ ଏହାକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମୟ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମସ୍ତ ଯୁବକଙ୍କର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ଖେଳିବାର ଯଥେଷ୍ଟ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ଆଗାମୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଖିବା ଉତ୍ସାହଜନକ ହେବ | “ମୁଖ୍ୟ ବାଳକମାନେ ଏଠାରେ ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆମର ପ୍ରତିଭା … ଏଠାରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ଧରି ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି ତେଣୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନିଜକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି। ସେଗୁଡିକ, ନୂତନ ଯୁବକ, ନୂତନ ଗୁଣ୍ଡ, ନୂତନ ଶକ୍ତି, ତେଣୁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ ବୋଲି ହାର୍ଦ୍ଦିକ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.