ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ୟାଙ୍କୁ ଭାରତର T20I ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ବଡ଼ ଦାବି

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭଳି ଏକ ବିଭାଜିତ କୋଚିଂ ସିଷ୍ଟମ ଭାରତରେ ପ୍ରଚଳିତ ହେବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ଦଳ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ। ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ମେନ ବ୍ଲୁକୁ ଥମ୍ପ କରିଥିଲା। ଭାଜି ବିଶ୍ believes ାସ କରନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ପେସର୍ ଆଶିଷ ନେହେରା ଟି -20 କୋଚିଂ ପାଇଁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ପସନ୍ଦ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଦଳକୁ ଆଗକୁ ନେଇପାରନ୍ତି। ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଭାଗ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିଥିବାବେଳେ ମାଥ୍ୟୁ ମୋଟ୍ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଜିତିବାକୁ ଆଗେଇ ନେଇଥିଲେ। “ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ନେହେରାଙ୍କ ପରି ତୁମର କେହି ରହିପାରିବେ। ସେ ଖେଳକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ଜାଣନ୍ତି ବୋଲି ସେ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି। ହରଭଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ରାବିଡ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସାଥୀ ସହିତ କାମ କରିପାରନ୍ତି। “ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ନେହେରା ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏକାଠି ଖେଳିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ବିପୁଳ ଜ୍ଞାନ ଅଛି, କିନ୍ତୁ T20 ଏକ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟ୍ | ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ହଟାନ୍ତୁ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ନେହାରାଙ୍କ ସହ କାମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଦୁହେଁ 2024 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦଳ ଗଠନ କରିପାରିବେ। ” ନେହେରା ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲେ।

ମୁଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଂଶ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି, କିନ୍ତୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଫେରି ଆସିଥିଲେ ’

ଭାରତ ଅନେକ ଭଲ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ | ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟରୁ 68 *, 57, 42, ଏବଂ 28 ସ୍କୋର ସହ ସୟଦ ମୁଶତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫିରେ ନିଜ ଶ୍ରେଣୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ, ଗୋଡରେ ଆଘାତ ହେତୁ ତାଙ୍କ ସିଜିନ  କମ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅପରେସନ୍ କରାଯାଇଥିଲା | ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଏନସିଏରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ତଥାପି, ଏହା ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ | ସେ କିଛି ଭୁଲ କରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପସନ୍ଦ ହେବେ |

ଯେତେବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପୁରା ଫିଟନେସ୍ ଫେରିଲେ, ଆୟରଙ୍କୁ ଦଳରୁ ଓହରିଗଲା | 27 ବର୍ଷୀୟା ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନାହାଁନ୍ତି।“ମୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି, କିନ୍ତୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ସେ ଦଳ ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଏବଂ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। ବଲ ସହିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ମୋର ଚୟନ ମୋ ହାତରେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.