ବହୁତ ଭଲ ଯେ ମୋ ପୁଅ T20 WC ଖେଳିନଥିଲା.. ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ପିତା ଏମିତି କିଛି SHOCKING ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରନ୍ତି, କୌଣସି କ୍ରିକେଟ୍, ଫୁଟବଲ୍ କିମ୍ବା ହକି ହେଉ | କୌଣସି ପିତାମାତା ସେମାନଙ୍କ ପୁଅ କିମ୍ବା ଝିଅକୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖି ଅଧିକ ଗର୍ବିତ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ | ତେବେ ଭାରତର ଦ୍ରୁତତମ ବୋଲର ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କ ପିତା ଭାବନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଉମରାନଙ୍କ ପିତା ରସିଦ ମଲିକ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଘଟିବା ପରେ ସେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରରେ ଖେଳିବେ। ନ୍ୟୁଜ୍ 18 ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ରସିଦ୍ କହିଛନ୍ତି, ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆମେ ଭାବୁଛୁ ଯେ ସେ ଏହାକୁ ତିଆରି କରିନାହାଁନ୍ତି। “ତୁମେ କୌଣସି ଜିନିଷ ପଛରେ ଦୌଡିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ | ପିଲାଟି ଶିକ୍ଷଣ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି | ସେ ଅଭିଜ୍ଞମାନଙ୍କ ସହିତ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତି | ସେ ସେଠାକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଶିଖିବେ | ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ଦରକାର ନାହିଁ | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ବଡ ଖେଳାଳିମାନେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେ ନଜର ପାଇବା ପରେ ସୁଯୋଗ ପାଆନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ମଧ୍ୟ ସମାନ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଉମ୍ରାନ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସିରେ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରତୀୟ ଶିବିରରେ ରହିବା ଉଚିତ ଯାହା ତାଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟର ଭାବରେ ବଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ସେ ନିଜ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କହିଛନ୍ତି, “ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କର ଏପରି କିଛି ଅଛି ଯାହା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଖରେ ନାହିଁ – ଚରମ ଗତି। ଆପଣ ଏହାକୁ କାହାକୁ ଶିଖାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆପଣ ଅନ୍ୟ ସବୁକିଛି ଶିକ୍ଷା କରିପାରିବେ – ରେଖା ଏବଂ ଦର୍ଘ୍ୟ, ୟର୍କର୍, ବାଉନ୍ସର୍, ମନ୍ଥର | କିନ୍ତୁ ତୁମେ କାହାକୁ ଗତି ସହିତ ବୋଲିଂ ଶିଖାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ତୁମେ ଜଣେ ପେସର୍ ଭାବରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛ କିମ୍ବା ମଧ୍ୟମ-ପେସର୍ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛ |

ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ସିଜନରେ ମଲିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ପାଇଁ ଭଲ ଖେଳି 14 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 22 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଲିଗ୍ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ | ମଲିକ୍ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ଦିନଠାରୁ ହାରାହାରି 56 ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତି 12.44 ସହିତ ତିନୋଟି ଗେମ୍ରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.