ତାଙ୍କୁ ଏକ ବିରତି ଦିଅ… ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ODI ସିରିଜ୍ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ବଡ଼ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି

ରୋହିତ ଶର୍ମା-କମ୍ ଦଳ ଏବଂ ଆୟୋଜକ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ କୃଷ୍ଣମାଚାର୍ଯ୍ୟ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ତାରକାଙ୍କୁ କାଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ (ODI) ରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ 1-0ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଯେଉଁଠାରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ଇନ୍ ଅଧିନାୟକ ଶିଖର ଧାୱନ (72), ଓପନର୍ ଶୁଭମାନ ଗିଲ (50) ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର (80) ସମସ୍ତେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତ ୱାଲୋ ସହିତ ଏକ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ। ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜ୍ ଓପନର୍ରେ 23 ଟି ବଲ୍ରୁ 15 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଯିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ପନ୍ତଙ୍କୁ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ବ୍ୟାଟ ସହ ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକଙ୍କ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଡାକିଥିଲେ। ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ପନ୍ତଙ୍କ ଶୁଖିଲା ରନ୍ ବିଷୟରେ ନିଜର ମତାମତ ବାଣ୍ଟି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଥିଙ୍କ ଟ୍ୟାଙ୍କକୁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ବିରତି ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

“ବୋଧହୁଏ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବିରତି ଦେଇ ତାଙ୍କୁ କହିପାରିବେ ‘ଟିକେ ଅପେକ୍ଷା କର, ଆସ ଏବଂ ଭାରତରେ ଖେଳ’, ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପରିଚାଳନା କରିନାହାଁନ୍ତି। ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ବିରତି ଦେବା ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କି? ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ଖେଳ ପରେ? ହଁ ରିଷଭ ପନ୍ତ ସେ ପାଇଥିବା ସୁଯୋଗକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁନାହାଁନ୍ତି। ମୁଁ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଛି – ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ବ୍ୟାଟିଂ ବିଫଳତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପନ୍ତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଭ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର 17 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ପୂର୍ବରୁ ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ବାଜି ମାରିବା ପରେ 1983 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେ ଆଉଟ-ଫର୍ମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ନିଜକୁ ସୀମିତ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ପୁନଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି।

“ଆପଣ ଏହି ସୁଯୋଗଗୁଡିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଭଳି ମ୍ୟାଚ୍କୁ ଧକ୍କା ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଠିକ୍ ହେବ କି? ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆସୁଛି। ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଲୋକ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ପାଣ୍ଟ ସ୍କୋର କରୁନାହାଁନ୍ତି ତେଣୁ ଏହା ଇନ୍ଧନ ଯୋଗାଇବ। ଅଗ୍ନି ସେ ନିଜ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ନିଜକୁ ପୁନଉଦ୍ଭାବନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତାଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ କରିବାକୁ ପଡିବ – ଠିଆ ହୁଅ ଏବଂ ଏହା ପାଇଁ ଯାଅ … ସେ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ୱିକ୍କୁ ଫିଙ୍ଗିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.