ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ କହିଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲରେ ଏହି ଦଳକୁ ସାମ୍ନା କରିବ

ଗ୍ରୁପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ର ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ଚାଲିଛି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ team ଣସି ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ୍ ବର୍ଥକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଗ୍ରୁପ୍ରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିବାଦରେ ଥିବାବେଳେ ଗ୍ରୁପ୍ ୨, ଭାରତ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ଏହି ଦୋୖଡରେ ଅଛନ୍ତି। ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଜିମ୍ବାୱେକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଉନ୍ନତି ସହ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷର ବିଜୟର ଅଂଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେହି ଫଳାଫଳଗୁଡିକର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଦଳ ପାଇଁ ସମୀକରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଠିନ ଅଟେ | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ, ଆଇସିସି ୱେବସାଇଟ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସ୍ତମ୍ଭରେ ମାର୍କେ ଇଭେଣ୍ଟର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟଙ୍କ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି।

“ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ କିଏ ଜାଣେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ କିଏ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହି ଦଳ ଦେଇ ଯିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପାୟ ଖୋଜି ବାହାର କରିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏକମାତ୍ର ଅପରାଜିତ ଦଳ ବାକି ଅଛି ତେଣୁ ସେମାନେ ବିପଜ୍ଜନକ ହେବେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଆରମ୍ଭରେ କ’ଣ କରିଥିଲି ଏବଂ କହିବି ଏହା ହେଉଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଭାରତ ଫାଇନାଲ ବୋଲି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଆଇସିସି ପାଇଁ ଏକ ସ୍ତମ୍ଭରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ବିଭାଗରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିକେ ଦୂରେଇ ଯାଇଛି ଏବଂ ଭାରତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ହରାଉଛି, କିନ୍ତୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଏହା ତୁମର ଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ବିଷୟରେ ଏବଂ ଦଳମାନେ ଏହା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପଣ୍ଟିଂ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନଭେମ୍ବର 13 ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଫାଇନାଲରେ ଯୋଗଦେବେ | “ମୁଁ ଫାଇନାଲରେ ରହିବି ଏବଂ ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରିବି ନାହିଁ। ଯଦି ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବରୁ MCG ଆୟୋଜକଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳ ଦେଖି ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ଅନୁଭବ କରିବେ। ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିବା କଷ୍ଟକର କିନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଥାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁଭବ କରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେଠାରେ ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ଅଲଗା ଅଟେ ଏବଂ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନନ୍ୟ ଅଟେ। “ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏଠାରେ ଥିବା ଷ୍ଟାଡିୟମଗୁଡିକୁ ଦେଖିଲି ଏବଂ ଭିଡ଼ ଜମାଇଥିବା ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦେଖିଛି, ଏହା ଏକ ଭଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ହୋଇଛି। ରାସ୍ତାରେ କିଛି ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି, ଯାହା ଏଥିରେ ଅନେକ ଯୋଗ କରିଛି ଏବଂ ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳ ଏକ ଚମତ୍କାର ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ବେଳକୁ ଏହା କିଛି ବିଶେଷ ହେବ। “

Leave a Reply

Your email address will not be published.