ଏକ୍ସ-ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟି-୨୦ରେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏମିତି କିଛି କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି

ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ନିଜର ନାମ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥିର ସ୍ଥିତି ନାହିଁ। 25 ବର୍ଷୀୟ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ କିଛି ଗେମ୍ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖୋଲିଛି, କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ସେ ପାଞ୍ଚ କିମ୍ବା ଛଅ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ୟାଣ୍ଟ ହେଉଛି ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ବଲ୍‌ରେ ଖେଳର ଗତି ବଦଳାଇ ପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ସ୍ଥିର ଭିତ୍ତିରେ ବିତରଣ କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରିଛନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ପଦବୀରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ | ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ, 2022 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟାଟିଂ ସ୍ଥିତି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ଟପ୍ ଅର୍ଡରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଉଚିତ କାରଣ ସେହିଠାରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ସାମର୍ଥ୍ୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଯୋଗ କରାଯାଇପାରିବ। ସେ ଆଇପିଏଲର ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ପନ୍ତ ଅର୍ଡର ଉପରକୁ ଆସି ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ସେ ସ୍ପୋର୍ଟସକେଡାକୁ କହିଛନ୍ତି, “ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିଶ୍ୱକପ ଦୁଇ ବର୍ଷର ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଛି। ତେଣୁ ସେଠାରେ ଥିବା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ପନ୍ତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଉଚିତ୍।” ଯଦି ଆପଣ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍ ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ସେ ଖୋଲିବା ସମୟରେ କିମ୍ବା ଯେତେବେଳେ ସେ 3. ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆସିଛି, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ସେହି ପଦବୀରେ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ହେବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଫେବୃଆରୀ 1, 2017 ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଟି -20 ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ପାଣ୍ଟ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 64 ଟି -20 ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରାହାରି 23.09 ରେ 970 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ସେ କେବଳ ଜିମ୍ବାୱେ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏଥିରୁ ଅଧିକ ଲାଭ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଯଥାକ୍ରମେ 3 ଓ 6 ରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.