IND vs PAK ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲକୁ ନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ୟାପଟେନ ଜୋସ ବଟଲର କହିଲେ ଏମିତି କିଛି ଦୁଖଦଃ କଥା

ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ଏହି ଖେଳର ବିଜେତା ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲର ବିଜେତାଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ | ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଡାଭିଡ୍ ମାଲାନ୍ ଏବଂ ମାର୍କ କାଡଙ୍କ ଆଘାତ ଭୟ ଏବଂ ସେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ କେତେ ଉଚ୍ଚ ମୂଲ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। ବଟଲର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲ ନହେବା ପାଇଁ ସେ ଦଳକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବଟଲର୍ କହିଛନ୍ତି, “ଦେଖ, ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲ୍ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହୁଁ। ତେଣୁ ତାହା ନହେବାକୁ ଆମେ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ ଏବଂ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ।”

“ଭାରତ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ। ଭାରତୀୟ ଦଳ ବହୁତ ଦିନ ଧରି ସ୍ଥିର ରହିଆସିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ, ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ଗଭୀରତା ଏବଂ ପ୍ରତିଭା ସହିତ। ସେମାନଙ୍କ ଧାଡ଼ିରେ ଚମତ୍କାର ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି।” ଚାଲିଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, କାରଣ ସେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବଟଲର୍ କହିଛନ୍ତି: “ସେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣେ ଯିଏ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଶକ୍ତି ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ସ୍ୱାଧୀନତାର ପରିମାଣ ପରି ଦେଖାଯାଉଛି। ସେ। ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ସେ ସମସ୍ତ ଶଟ୍‌ ପାଇଛନ୍ତି, ସେ ନିଜକୁ ସେହି ଶଟ୍‌ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତି। ଦୁନିଆର ଯେକୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପାଇଁ, ୱିକେଟ୍ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଏହା କେବଳ ଗୋଟିଏ ସୁଯୋଗ ନେଇଥାଏ।

ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗେ କି ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ବିଶ୍ୱକପରେ କୌଣସି ଖେଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି, ବଟଲର କହିଛନ୍ତି: “ୟୁଜି ଜଣେ ମହାନ ବୋଲର, ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଛି। ସେ ଜଣେ ମହାନ ବୋଲର, ସେ ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାକୁ ଡକାଯାଏ, ସେ ଜଣେ ମହାନ ବୋଲର। ” ମାଲାନ ଏବଂ କାଠରେ ହୋଇଥିବା ଆଘାତ ବିଷୟରେ ବଟଲର୍ କହିଛନ୍ତି: “ସେମାନେ କିପରି ଟାଣିବେ ଆମେ ଦେଖିବୁ। ଆମେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ ଏବଂ ଦେବୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.