ଦଳରୁ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଡ୍ରପ୍ କର, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ୱିକେଟ୍ କିପର ଓ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଇଛନ୍ତି ବଡ଼ ମନ୍ତବ୍ୟ

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ ସମସ୍ତେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ପନ୍ତ ଜଣେ ବିଶେଷ ଖେଳାଳି, ଯଦି ସେ ତାଙ୍କ ସ୍କୋରରେ ଉନ୍ନତି ନକରନ୍ତି ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଫ୍ଲପ୍ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍, ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପରେ ସେ କିୱିସ୍ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ରେ 23 ଟି ବିତରଣରୁ ମାତ୍ର 15 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ 306 ସ୍କୋର କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଖେଳକୁ 7 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା |ସମସ୍ତେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖେଳାଳି ଏବଂ ଏକ ଏକ୍ସ-ଫ୍ୟାକ୍ଟର ପ୍ରକାରର କ୍ରିକେଟର, କିନ୍ତୁ ସେ ଆଶା ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। “ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ଭଲ ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। କିନ୍ତୁ ସେ ODI ଏବଂ T20I ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଯଦି ସେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟତ୍ର ଦେଖିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ” ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ପାଣ୍ଟ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ 50-ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ହାରାହାରି 35.62 ରହିଛନ୍ତି।

ODI ଡେବ୍ୟୁ ପରେ ସାଇମନ୍ ଡଲ୍ଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡରେ ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ପାସ୍ ମାର୍କ ପାଇଛନ୍ତି |

ଡଲ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2022 ରେ ନିଖୋଜ ଥିବା ମଲିକ୍ ତାଙ୍କ ରେଖା ଏବଂ ଦର୍ଘ୍ୟରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଯୋଡିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସାଇମନ୍ ଡଲ୍ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ ଉମ୍ରାନ ମଲିକଙ୍କୁ ପାସ୍ ମାର୍କ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ 10 ଓଭରରେ 66 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ହେଁ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ସ 7 ଟି ୱିକେଟ୍ ଛାଡି 307 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଡଲ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2022 ରେ ନିଖୋଜ ଥିବା ମଲିକ୍ ତାଙ୍କ ରେଖା ଏବଂ ଦର୍ଘ୍ୟରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଯୋଡିଛନ୍ତି। ଭେଟେରାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଲିକଙ୍କୁ କେବଳ ଚାରିଟି ତାଲିକା-ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବାରୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଡେବ୍ୟୁରେ ଏହା ଏକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା। ସେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଥିଲେ ଏବଂ ପଥହୀନ ନଥିଲେ ଯାହାକୁ ଆମେ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ଦେଖିଥିଲୁ | ଏକ କଠିନ ପିଚ୍ ରେ ଏହା ଏକ ଭଲ ଡେବ୍ୟୁ | ତେବେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଠିକ୍ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବିଚାର କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ସେ କ୍ରିକବଜ୍ଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। “ସେ ସର୍ବଶେଷ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପୂର୍ବରୁ ତିନୋଟି ତାଲିକା ଏ ଖେଳ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଗୁଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏହା ସହଜ ହେବ ନାହିଁ। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ପାସ୍ ମାର୍କ ଦେଉଛି, ଏବଂ ବାକି ଖେଳଗୁଡିକରେ ସେ ଉନ୍ନତି କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ଦେଖିବା |

Leave a Reply

Your email address will not be published.