ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଣ୍ଡିଆ କେଉଁଠାରେ ଛିଡା ହୋଇଛି?

କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ (CWCSL) ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂରେ ଭାରତ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଆୟୋଜକ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ରବିବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନକୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ଥିଲା ଦୀର୍ଘ ବିଳମ୍ବ ପରେ ହାମିଲଟନରେ ଡାକିଲେ | ଘୋର ଆକାଶ ଏବଂ ବର୍ଷା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଟସ୍ ଘଟିବା ପାଇଁ ଏହା ଦୂରରେ ରହିଲା | ଆୟୋଜକ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପଞ୍ଚମ ଓଭରରେ 22/0 ରେ ବର୍ଷା ସେମାନଙ୍କ ଇନିଂସ ବ୍ୟାହତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ସତର୍କତାର ସହ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଦୀର୍ଘ ଯାଞ୍ଚରେ ବର୍ଷା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଯାଞ୍ଚରେ ଅଧିକ ଶକ୍ତି ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​| ଶେଷରେ, ଖେଳ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ତିନି ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁନଆରମ୍ଭ ହେଲା, ଯାହା 29-ଓଭର-ଏକ-ପାର୍ଶ୍ୱକୁ କମିଗଲା | ଲମ୍ବା ବିରତି ଧୱନଙ୍କ ପତନ ଘଟାଇଲା କାରଣ ମ୍ୟାଟ ହେନେରୀ ପୁନଆରମ୍ଭ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲରେ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଗିଲରେ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଗିଲ୍ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଏହି ଯୋଡି ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଅବଶ୍ୟ, ବର୍ଷା ପୁନର୍ବାର ଫେରି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପଡ଼ିଆରୁ ବାଧ୍ୟ କଲା ଏବଂ ଏହା ଛାଡିବାକୁ ମନା କଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ଖେଳ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା |

ଏହି ତ୍ୟାଗର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଭାରତ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜକ ହିସାବରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ପାଇଁ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରୁଥିବା ଭାରତ 134 ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡଠାରୁ 125 ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍କୁ 1-0ରେ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ଜାରି ରଖିଛି ଏବଂ ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚରେ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବିଜୟ, ସେମାନଙ୍କୁ ତୃତୀୟରୁ CWCSL ଟେବୁଲର ଉପରକୁ ଡେଇଁବାକୁ ଦେଖିବ |

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ଗୋଟିଏ ବିଜୟ ପାଇଁ 10 ପଏଣ୍ଟ, ଟାଇ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚ / କୌଣସି ଫଳାଫଳ / ପରିତ୍ୟକ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ କ୍ଷତି ପାଇଁ ଶୂନ ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି | ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆଠଟି ଦଳ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରବେଶ କରିବେ | ଅବଶିଷ୍ଟ ଦଳଗୁଡିକ ପାଞ୍ଚଟି ସହଯୋଗୀ ଦଳ ସହିତ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ | ଯୋଗ୍ୟତା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ଦୁଇଟି ଦଳ ବିଶ୍ୱକପକୁ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.