3rd ODI ରେ ଦଳରୁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ସହ କିଏ ପଡିଲେ ବାଦ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ କୋ ଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

୨ୟ ODI ରେ ଧୋଇବା ପରେ ଭାରତ 0-1 ସିରିଜରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି। ରବିବାର ଦିନ ମାତ୍ର 12.5 ଓଭର ଖେଳ ସହିତ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କର ମିଶ୍ରଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ପୁଣି ଥରେ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ବେଞ୍ଚରେ ରହିବେ | ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ଭାରତ ଅଧିକ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ସାମସନ ହେଉଛି ଏହି ଘୃଣ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ। ହାମିଲଟନରେ ସାମସନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଥିବା ଦୀପକ ହୁଡା ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚରେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିବେ। ଅତୀତରେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ପରି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ମ୍ୟୁଜିକାଲ୍ ଚେୟାର ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶ ଏବଂ ପ୍ରାୟତ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି | ସେ ବାଂଲାଦେଶ ଓଡିଆ ପାଇଁ ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି। ଏବଂ ଏହାକୁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ କଷ୍ଟକର ଦେଖାଯାଏ | ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି।

କାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଭାରତ: ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ କାହିଁକି ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି?

ଯଦିଓ ଏହା ଅନ୍ୟାୟ ପରି ଦେଖାଯାଏ, ତଥାପି ଏହାର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ | ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ସଂଖ୍ୟା ସତ୍ୱେ ଯଦି ରିଷଭ ଖେଳନ୍ତି ତେବେ ସେ ଏକ-ଡାଇମେନ୍ସନାଲ ଖେଳାଳି ହୋଇ ରହିଥା’ନ୍ତି | ସେ ଏହାକୁ ଏକାଦଶରେ ପହଞ୍ଚାଇବାର ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି ପନ୍ତଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚରେ | କିନ୍ତୁ ଦଳ ଅସଙ୍ଗତି ସତ୍ୱେ  ପନ୍ତରେ ବହୁତ ଦିନ ଧରି ରହିଆସିଛି |ସିରିଜର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ହେବାର ଗୁଣ ଦ୍ୱାରା | ଯେହେତୁ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଅଧିକ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ସାମସନ ଚପଲ ପାଇଛନ୍ତି | ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ଭାରତରେ ଏକ-ଡାଇମେନ୍ସନାଲ ଖେଳାଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଏହା ହେଉଛି ସାମସନ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ବୁଟ୍ ପାଇବାର କାରଣ |

ଶିଖର ଧାୱନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମ୍ରା ଯାଦବ ସମସ୍ତେ ଏକ-ଦିଗ ବିଶିଷ୍ଟ | ଧାୱନ, ଗିଲ, ଆୟର ଏବଂ SKY ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ ଦଳର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହୋଇଥିବାରୁ ସାମସନ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ହୁଡା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହେବା ଏବଂ ଷଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ନୋଡ ପାଇଥାଏ | ତୃତୀୟ ODI ରେ, ଯଦି ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଆଇୟର୍ କିମ୍ବା SKY କୁ ବେଞ୍ଚ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସାମସନ୍ ସାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.