ରୋହିତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ଦଳରେ ଆକ୍ସାର ପଟେଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ କୁ ନେଇ ଦେଲେ ବଡ଼ ଅପଡେଟ

ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଚାଲିଥିବା ସଂସ୍କରଣରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କ ଭଳି ଚାଲିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦୁଇଟି ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ କ୍ୟାଲେବରର ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବେଞ୍ଚ୍ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ମେଗାଭେଣ୍ଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଆକ୍ସର୍ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି  | ତାଙ୍କୁ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ କେବଳ 9 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କେବଳ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ତାଙ୍କର ଅକ୍ଷମତା ବ୍ୟତୀତ ସେ ରନ୍ ମଧ୍ୟ ରଖିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତି ଓଭରରେ 10 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ରହିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ତାଙ୍କର ଅଣ୍ଡରହ୍ଲାମିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସ୍କାନରରେ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ରଖିଛି, ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି ଯିଏ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ତାଙ୍କ ଗୁଣ ବୁଝିଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଖରାପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଫର୍ମରୁ ବାହାର କରି ନାହିଁ।

ଗୁରୁବାର (ନଭେମ୍ବର 10) ରେ ଆଡିଲେଡରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଭାରତ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ପ୍ରକୃତରେ ଚିନ୍ତିତ ନୁହଁନ୍ତି, କାରଣ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସେହି ଖେଳକୁ ଛାଡି, ସେ ତାଙ୍କ କୋଟାର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିନାହାଁନ୍ତି, କେବଳ ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଆମ ପାଖରେ ଚାରିଜଣ ସିମର୍ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ କୋଟାକୁ ବିଶେଷ ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି, ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ପିନରମାନେ ବୋଲିଂ କରିବେ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କର ଓଭର। ” ଯଦି ଆପଣ ସିଡନୀ ବ୍ୟତୀତ ସର୍ତ୍ତଗୁଡିକୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ଖେଳିଥିବା ସମସ୍ତ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସମୁଦ୍ରକୂଳଙ୍କୁ ଅନେକ କିଛି ଅଫର୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଅର୍ଥାତ୍ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଆକ୍ସରଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଆମେ ପାଇନାହୁଁ, ଯାହା ତାଙ୍କର ବିଶେଷତା |

ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିବା ସିରିଜ ବିଷୟରେ ରୋହିତ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଆକ୍ସାର ଭାରତ ପାଇଁ ଅଗ୍ରଣୀ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ। “ପିଲାମାନେ ଗୋଟିଏ ଖରାପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କରିପାରନ୍ତି; ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ସେ ଫର୍ମ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଭଲ ବୋଲିଂ କରୁ ନାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ମୁଁ ଭାବିଲି ସେ ମୋ ପାଇଁ କେଉଁ ଜାଗା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲି , ଏବଂ ତାଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ଶୁଣି, ମୁଁ ବହୁତ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ସେ ଏକ ଭଲ ଜାଗାରେ ଅଛନ୍ତି, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସେହିଭଳି ଏକ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଆମେ ତାହା ଚାହୁଁ | ଗୋଟିଏ ବିଶେଷ ଖେଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରେ ନାହିଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସେମି ଫାଇନାଲ ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.