ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଭାଙ୍ଗିଲେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଏହି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ତାଙ୍କ ସମାଲୋଚକଙ୍କୁ ଭୁଲ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି। ଭେଟେରାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଖେଳର ମହାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ହୋଇଥିଲେ  | 6 ଖେଳାଳି ଯାହାଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଅଣଦେଖା କରିଛି |6 ଖେଳାଳି ଯାହାଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଅଣଦେଖା କରିଛି |ଅନେକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଗତି ଏବଂ ବୋଲିଂ ଶୈଳୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ପିଚ୍ ସହିତ ମେଳ ଖାଇବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର ବହୁ ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିବେ। ସେ 5.40 ଅର୍ଥନୀତିରେ 4 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ସେ T20I ରେ ଅଧିକାଂଶ ବାଳିକା ଓଭରର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ | ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ହୋଇ 10 ଜଣ ଦାସୀଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ଖେଳର କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ବୁମରାଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ | ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଇଣ୍ଡିଆର ଶେଷ ସୁପର 12 ଗେମ୍ରେ ସେ ଏହି ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି |

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ? – ମାଇକେଲ୍ ଭାଓନ୍ ଏକ ବଡ଼ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରନ୍ତି |

ବାଂଲାଦେଶକୁ 5 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି। ଯଦି ସେମାନେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିଥାନ୍ତେ ତେବେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାକିସ୍ତାନର ସମ୍ଭାବନାକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥାନ୍ତା କିନ୍ତୁ ଡଚ୍ମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ଦେଇଥିଲେ। 20 ଓଭରରେ 159 ରନ୍ କରି ପ୍ରୋଟିସ୍ 13 ରନ୍ରେ ହ୍ରାସ ପାଇ ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ପରାଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା |

ଏହି ସମୟରେ, ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମାଇକେଲ ଭାଓନ୍ ଯେତେବେଳେ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଉପରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବିଜୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ | ସେ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ |“କେବଳ # ICCWorldCup2022 ସମ୍ବାଦକୁ ଉଠିଲି !!! ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦ୍ୱାରା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ… ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ କେହି ?? ”ବୋଲି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.