IND-ENG ସେମି ପୂର୍ବରୁ ଭାରତକୁ ବଡ ଝଟକା ପ୍ରଥମେ ରୋହିତ ଆଉ ଏବେ ବିରାଟ କୋହଲି ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ

ଗୁରୁବାର (ନଭେମ୍ବର 10) ଆଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଖେଳିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ସେହି ହାଇ-ଭୋଲଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀମାନେ ଜାଲରେ କଠିନ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେଉଛନ୍ତି | ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜାଲରେ ଆହତ ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ସୁପରଷ୍ଟାର ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାଗ୍ୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଚାଲୁଥିବା ମେଗାଭେଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର ତାଲିକାରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବା 34 ବର୍ଷୀୟ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଙ୍କ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ଭାରତର ସାଥୀ ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଡେଲିଭରିରେ ଆଘାତ ପାଇଥିଲେ।

ବିରାଟ ଏକ ଝଟକା ପରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଥିଲା ଏବଂ ପରେ ସେ ଜାଲରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛାଡିଥିଲେ। ସେ ଆହତ ହେବା ସହ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ବିଭିନ୍ନ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଝଟକା ଗୁରୁତର ନୁହେଁ ଏବଂ ଦଳର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତାଙ୍କର ଅଂଶଗ୍ରହଣ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର କିଛି ନାହିଁ। ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଚାଲିଥିବା ସଂସ୍କରଣରେ ଭାରତର ସମ୍ଭାବନା ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ସେ କେବଳ ଭାରତ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ସମଗ୍ର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ 246 ରନ୍ ଅଛି, ଯାହା ହାରାହାରି 123.00 ରେ ଆସିଛି |

ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର ଥିବା ବିରାଟ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ତିନୋଟି ଅପରାଜିତ ପଚାଶତମ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗୁରୁବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଣ୍ଡ କୋ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ବିରାଟଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର (ନଭେମ୍ବର 8) ରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଥ୍ରୋଡାଉନ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ବାହୁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ କ୍ଷେତ୍ର ଛାଡିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଫେରି ଆସି ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ନୋଟରେ ଅଧିବେଶନ ଶେଷ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.