ଇଣ୍ଡିଆ T20 WC ବହିର୍ଗମନ ପରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବିଫଳତାକୁ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ କରିବ BCCI

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ବାଦ୍ ପଡିଥିଲା ​​ଇଂଲଣ୍ଡ ଆଡିଲେଡରେ 10 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଚାକିରିରେ ଏକ ବର୍ଷ, ଦ୍ରାବିଡ ବିତରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି, ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଏକମାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ଅଛି, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଉଭୟ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ହରାଇଛି | ଯେହେତୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉନ୍ମୋଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପରେ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଉଛି। 2013 ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫିରେ ସଫଳତା ପରଠାରୁ ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଉଠାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କର ରନ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ସଫଳତା ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କ୍ରମରେ ନଥିବାବେଳେ ଦ୍ରାବିଡ – ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା କୋଚ୍ ବାର୍ଷିକ 10 କୋଟି ଚୁକ୍ତିରେ – ଚାପରେ ରହିଛି | ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଯେତେବେଳେ ନୂତନ କ୍ରିକେଟ୍ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ଆସିବ, ସେମାନେ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ସହ ବସି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ।

ଏହା ଏକ ଚକ୍ରର ସମାପ୍ତ ଏବଂ ବିଫଳତା କିମ୍ବା ସଫଳତା ସହିତ ଏହା କିପରି ହୁଏ | ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟର୍ଣ୍ଣାରାଉଣ୍ଡ ସ୍ୱଳ୍ପ | ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପାଇଁ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମର ସମୟ ଅଛି | ଥରେ ନୂତନ CAC ଆସିବା ପରେ, ଆମେ ପରାମର୍ଶ କରିବୁ ଏବଂ କଲ୍ କରିବୁ | କିନ୍ତୁ 2023 WC ସହିତ, ଏହା ସଠିକ୍ କଲ ବୋଲି ଭାବନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇନସାଇଡସପୋର୍ଟକୁ କହିଛନ୍ତି।  ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜରେ ଭାରତ ଅନେକ ସଫଳତା ପାଇଥିବାବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ବିଜୟ ଆଇସିସି ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ କମ୍ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଆସିଛି। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଉପକୂଳରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା, କିୱିସ୍ ମଧ୍ୟ ଗତ ବର୍ଷ ଭାରତର ନାକ ତଳେ ଡ୍ର ଡ୍ର କରିଥିଲେ।

କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ଭାରତ ଅନେକ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ପାଇଁ ଏକ ହୋମ ଟ୍ରାକ୍ ଗାଳି କରି ରହିଥିଲା ​​| ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ସଫଳତା ପାଇଛି। ଘରୁ ଦୂରରେ, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସଫଳତା ହେଉଛି ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଟି -20 ଏବଂ ODI ସିରିଜ୍ ଜିତିବା | କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅବସ୍ଥା ପାଇଁ କେହି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଏସିଆ କପରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କୋ ଏକ ଅପମାନଜନକ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ, ସୁପର 4 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ | ଦୁବାଇରେ ଚାଲିଥିବା ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଭାରତକୁ ନିଜ ଚର୍ମରୁ ଖେଳିବାକୁ ପଡିଲା। ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଡେଭିଡ ମିଲରଙ୍କ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଅପ୍ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବା ଅଶ୍ୱିନ୍ ପର୍ଥରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ଅବସ୍ଥାରେ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ନଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.