2 ବର୍ଷ ପରେ ଆସନ୍ତା ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦଳ ବାଛିବାକୁ ଦେବା BCCI

ଆସନ୍ତା 24 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ କାରଣ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିମାନେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସହଜ ହୋଇଯିବେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଖେଳକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିଛନ୍ତି, ବିସିସିଆଇ ଏହାକୁ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ଉପରେ ଛାଡି ସେମାନଙ୍କ ଟି -20 ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଦଳର ଅପମାନଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ରୋହିତଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଇଥିଲେ, ଯିଏ ମ୍ୟାଚ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସାମ୍ନା କରିଥିଲେ | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଆଉ ଦୁଇ ବର୍ଷ ବାକି ଅଛି ଏବଂ ଯଦି ବିକାଶର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପସନ୍ଦ ସହିତ ଏକ ନୂତନ ଦଳ ଗଠନ ହେବ |

“ବିସିସିଆଇ କେବେବି କାହାକୁ ଅବସର ନେବାକୁ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି। କିନ୍ତୁ ହଁ, 2023 ରେ କେବଳ ହାତଗଣତି ଟି -20 ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟର ସେହି ଚକ୍ରରେ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ପିଟିଆଇକୁ କହିଛି। ଅଜ୍ଞାତତାର ସର୍ତ୍ତ | “ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଆପଣ ଅଧିକାଂଶ ସିନିୟରଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଟି -20 ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବେ ନାହିଁ।”

ତେବେ, କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ପରି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ PTI ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିବା ବେଳେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବୋଲି ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି। ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି, “ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ବିଷୟରେ କହିବା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର। ଏହି ଯୁବକମାନେ ଆମ ପାଇଁ ଭୟଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣ ଯେପରି କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିଫଳନ କରିବାକୁ ଆମର ଦୁଇ ବର୍ଷ ଅଛି” ବୋଲି ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.