ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରୁ ବ୍ରେକ ନେବା ପାଇଁ ନିନ୍ଦା କରିବାରୁ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଅଶ୍ୱିନ

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ବିରତି ନେଇଥିବାରୁ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ, ହ୍ରିକିକେଶ କାନିତକର ଏବଂ ସାଇରାଜ ବାହୁଟୁଲେଙ୍କ ଏନସିଏ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ଯଥାକ୍ରମେ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ, ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ଦ୍ରାବିଡ, ବିକ୍ରମ ରାଠୋର ଏବଂ ପରାସ ମହମ୍ବ୍ରିଙ୍କୁ ପୂରଣ କରୁଛନ୍ତି। ଡିସେମ୍ବର 4 ରୁ ରାଥୁର ଏବଂ ମାମବ୍ରିଙ୍କ ସହ ଭାରତ ODI ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କଲାବେଳେ ଦ୍ରାବିଡ ତାଙ୍କ କୋଚିଂ ଡ୍ୟୁଟିକୁ ଫେରିବେ।

ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ବ୍ରେକ୍ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ନାହିଁ। “କାରଣ ମୁଁ ମୋ ଦଳକୁ ବୁଝିବାକୁ  ଚାହୁଁଛି, ମୁଁ ମୋର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବୁଝିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ମୁଁ ସେହି ଦଳର ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଏହି ବ୍ରେକଗୁଡିକ … ସତ କହିବାକୁ ଆପଣ କାହିଁକି ଏତେ ବ୍ରେକ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି? ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର 2-3 ଆଇପିଏଲର ମାସ, ତୁମେ ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ | କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ସମୟରେ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଯିଏ ହେବା ଉଚିତ୍ ସେ ହାତରେ ରହିବା ଉଚିତ୍। ” ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷାକୁ ଆସିଛନ୍ତି, କେବଳ ତାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ନୁହଁନ୍ତି, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିରତି ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

“ମୁଁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିବି କାହିଁକି ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଦଳ ସହିତ ସେଠାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି କାରଣ ଏହାକୁ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇପାରେ। ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ, ଯୋଜନା ଠାରୁ ଠିକ୍, ଯେହେତୁ ମୁଁ ଏହାକୁ କ୍ୱାର୍ଟରରୁ ଦେଖିଥିଲି , ମୁଁ ଏହା କହୁଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ଥାନ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗଭୀର ଯୋଜନା ଥିଲା। ତେଣୁ ସେମାନେ କେବଳ ମାନସିକ ନୁହେଁ ଶାରୀରିକ ଶାରୀରିକ ପରିଶ୍ରମ ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ବିରତି ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥଲା। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ଶେଷ ହେବା ମାତ୍ରେ ଆମେ ବାଂଲାଦେଶ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆମର ଭିନ୍ନ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଶ୍ୱିନ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେଉଛନ୍ତି। ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ ଏକ ବଲ୍ ବୋଲିଂ ନକରି ପରିତ୍ୟାଗ କରାଯାଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରବିବାର ମାଉଣ୍ଟ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇରେ ଖେଳାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.