‘unfair’ favouritism allegations ପରେ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ରୋଜର ବିନି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସପକ୍ଷରେ କହିଲେ ଏମିତି କିଛି

ବିସିସିଆଇର ସଭାପତି ରୋଜର ବିନି ‘ଅନ୍ୟାୟ’ ପକ୍ଷପାତିତା ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିସି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ସମାନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିସି ଚାହୁଁଛି ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଯେକୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତୁ। ତାଙ୍କର ମନ୍ତବ୍ୟ ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ଫିଚର ପରେ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ 5 ରନ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା। “ଆପଣ ଭୂମି ଦେଖିଥିବେ ଏହା କେତେ ଓଦା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଇସିସି ଭାରତ ପ୍ରତି ପ୍ରବୃତ୍ତ। ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଯେକୌଣସି  ମୂଲ୍ୟରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଅମ୍ପାୟାରମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଥିଲେ ଯିଏ ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନକୁ ଅଫିସିଆଲ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅମ୍ପାୟାର ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ, ଆଫ୍ରିଦି ସାମା ଟିଭିକୁ କହିଛନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ବିନି, ପକ୍ଷପାତିତା ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି: “ଠିକ୍ ନୁହେଁ। ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ଆମକୁ ଆଇସିସି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ସମସ୍ତେ ସମାନ ଚିକିତ୍ସା ପାଆନ୍ତି। କୌଣସି ଉପାୟରେ ଆପଣ ଏହା କହିପାରିବେ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟ ଦଳରୁ? ଭାରତ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଏକ ବଡ ପାୱାରହାଉସ୍ କିନ୍ତୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ସମାନ ବ୍ୟବହାର କରୁଛୁ। ” ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଡେଭିଡ ଓଲିଡ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ଦାବିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଆଇସିସି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ୱାକର ୟୁନିସ୍ ବାଂଲାଦେଶ ବିରୋଧରେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ।

ପାରସ୍ପରିକ କ୍ରିୟା ସମୟରେ ବିନ୍ନି ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ 2023 ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାକିସ୍ତାନ ଯାତ୍ରା କରିବ ନାହିଁ। ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଗତ ମାସରେ ସମାନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିନି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଅଦ୍ୟତନକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା ବିସିସିଆଇର ହାତରେ ନାହିଁ। ତାହା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କରିବାକୁ ପଡିବ। ସେମାନେ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ଦେଇଛନ୍ତି।” 2023 ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଯୋଜନା କରିଛି। ମାଳଦ୍ୱୀପ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଖାଯାଉଛି କିନ୍ତୁ ୟୁଏଇରେ ପୁଣି ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି | ୟୁଏଇ 2018 ଏବଂ 2022 ଏସିଆ କପ୍ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା ​​|

ବିସିସିଆଇ ଭାରତରେ 2023 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ଏବଂ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଦେଶକୁ ଯାତ୍ରା କରିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା। ପୁରୁଷମାନେ ଗ୍ରୀନ୍ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 2016 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.