2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ ହାରିବା ସତ୍ୱେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପୁରସ୍କାର ରାଶି

ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ହାତରେ ଏକପାଖିଆ ପରାଜୟ ପରେ 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯାତ୍ରା ଶେଷ ହୋଇଥିଲା | ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବୋର୍ଡରେ ମୋଟ 168 ରଖିଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡର ଓପନର୍ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ଗୋଡାଇବାରେ ଠିକ୍ ଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ବଟଲର୍ 49 ରନ୍ କରି 80 ରନ୍ କରିଥିବାବେଳେ ହାଲ୍ସ 47 ରନ୍ କରି 86 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। କୋହଲି ସତର୍କତାର ସହ ନିଜର ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ 40 ର 50 ସ୍କୋରରେ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ସମୟ ନେଇଥିଲେ, ମୃତ୍ୟୁ ଓଭରରେ ଆଣ୍ଟକୁ ଆଣ୍ଟକୁ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ବିତରଣରେ 33 ରନ୍ କରି 33 ରନ୍ କରିଥିଲେ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଯାତ୍ରା ସେମିଫାଇନାଲରେ ଶେଷ ହେବା ସତ୍ୱେ ସେମାନେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ପାଇଲେ | ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଆଇସିସି ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ​​ଯାହା ଦଳ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ସେମିଫାଇନାଲରେ ହାରିଥିବା 2 ଦଳ 4,00,000 ଡଲାର (3,22,19,260 ଟଙ୍କା) ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାକୁ ହକଦାର ଥିଲେ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଆପେକ୍ସ ବୋର୍ଡରୁ ସମାନ ପରିମାଣ ପାଇଥିଲା | 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତାଙ୍କୁ 16,00,000 ଡଲାର (12,88,77,040 ଟଙ୍କା) ମିଳିବ ଏବଂ ହାରିଥିବା ଦଳ 8,00,000 ଡଲାର (6,44,38,520 ଟଙ୍କା) ଚେକ୍ ସହିତ ଘରକୁ ଯିବ | ରବିବାର (ନଭେମ୍ବର 13) ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଷ୍ଟମ ସଂସ୍କରଣ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ କରିବେ। ଏହି ଦୁଇଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ 12,88,77,040 ଟଙ୍କା ଚେକ୍ ସହିତ ଘରକୁ ଯିବ |

ହାଲ୍ସ ବଟଲର ହିରୋମାନେ ରୋହିତ କୋଙ୍କୁ SF ରେ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିବାରୁ ଇଣ୍ଡ ବନାମ ଏଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସିରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛି। ଭାରତ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସିରୁ ହାଲ୍ସ, ବଟଲର ହିରୋମାନେ ରୋହିତ ଆଣ୍ଡ କୋଙ୍କୁ SF ରେ 10 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଏବଂ ଏହା ଏକ ଲୁଟେରା ଖେଳ ଖେଳିପାରେ | ସେଠାରେ ଏକ ରିଜର୍ଭ ଦିନ ଅଛି | ସମାନ ସ୍ଥାନରେ 1992 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.