କ୍ରିସ୍ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କହିଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଟିମରେ ନେଇ ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ହରେଇ ଦେବ

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ତଥା 1983 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା କ୍ରିସ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ହ୍ୱାଇଟ -ବଲ କ୍ରିକେଟରେ ଫ୍ଲପ ସୋ ସତ୍ତ୍ୱେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ରହିଥିବାରୁ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ରେ No.4 ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ 23 ବଲରୁ 15 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 3 ବଲ୍ରୁ ମାତ୍ର 4 ଟି ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଥିଙ୍କ ଟ୍ୟାଙ୍କକୁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ପାଇଁ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। “ଦଳ ଚୟନକୁ ନେଇ ଭାରତ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରୁଛି। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମଧ୍ୟ ୱିକେଟ୍ ରଖିପାରିବେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକାଦଶରେ ପନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି? ଯଦି ପ୍ୟାଣ୍ଟ 4 ରେ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଉଭୟ ଆକାଶ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ଅର୍ଡରରୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି | 6 ରେ ହୁଡାକୁ ଆଣ ଏବଂ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଘରୋଇ ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ଏବଂ ଧଳା ବଲରେ ନିଜକୁ ପୁନସ୍ଥିର କରିବାକୁ କୁହ | ” ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁ 306/7 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ ପଚାଶତମ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ତେବେ ଟମ ଲାଥାମ ଏବଂ କେନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 221 ରନର ଅପରାଜିତ ଭାଗିଦାରୀ କିୱିସ ପାଇଁ 7 ୱିକେଟରେ ଖେଳ ଜିତିଛି।

ଦଳରୁ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଡ୍ରପ୍ କରନ୍ତୁ – ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଫ୍ଲପ୍ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍, ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପରେ ସେ କିୱିସ୍ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ODI ରେ 23 ଟି ବିତରଣରୁ ମାତ୍ର 15 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ 306 ସ୍କୋର କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଖେଳକୁ 7 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା | ସମସ୍ତେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖେଳାଳି ଏବଂ ଏକ ଏକ୍ସ-ଫ୍ୟାକ୍ଟର ପ୍ରକାରର କ୍ରିକେଟର, କିନ୍ତୁ ସେ ଆଶା ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ”

“ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ଭଲ ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। କିନ୍ତୁ ସେ ODI ଏବଂ T20I ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଯଦି ସେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଅନ୍ୟତ୍ର ଦେଖିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ” ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ପାଣ୍ଟ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ 50-ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ହାରାହାରି 35.62 ରହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.