ଯାହା ଗେଲ, ଯୁବରାଜ, ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତାହା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର କରି ଦେଖେଇଛନ୍ତି

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ନୂତନ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ପଞ୍ଜିକରଣ କରୁଛନ୍ତି। ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗେମ୍‌ରେ ସେ 204.00 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 51 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ସେ ଭାରତକୁ 20 ଓଭରରେ 179 ସ୍କୋରରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ 7 ଚୌକା  ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ସହିତ SKY T20I ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ସେହି ବର୍ଷରେ 200+ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ରେ 5 T20I ପଚାଶ ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା | ଅନ୍ୟ କାହାର ପାଖରେ ମଧ୍ୟ 4 ଟି ନକ୍ ନାହିଁ |

200+ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ସହିତ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ନକ୍ସର ତାଲିକା |

65 (31) v ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ |

117 (55) v ଇଂଲଣ୍ଡ |

68 * (26) v ହଂକଂ |

61 (22) v ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା |

51 * (25) v ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ |

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଦବଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ପଚାଶତମ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ବୋଲିଂ ବିଭାଗରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଏବଂ ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଯଦି ନୱାଜଙ୍କ ବଲ ମୋ ପ୍ୟାଡକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥାନ୍ତା ତେବେ ମୁଁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥାନ୍ତେ – ଆର ଅଶ୍ୱିନ |

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ 1 ବଲରୁ 2 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାର ଦାୟିତ୍। ଥିଲା। ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ଅନେକ ଶବ୍ଦର ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ସେ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି ତାଙ୍କ ମନ କଥା କହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଏବଂ ମତାମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ 1 ବଲରୁ 2 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାର ଦାୟିତ୍। ଥିଲା। ମହମ୍ମଦ ନୱାଜ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନୂତନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପଡିଥିଲା। ଅଶ୍ୱିନ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବଡ ହିଟ୍ ପାଇଁ ଚାର୍ଜ କରିବେ ବୋଲି ଭାବି ପାକିସ୍ତାନୀ ସ୍ପିନର ଏକ ଲେଗ୍-ଷ୍ଟମ୍ପ ଡେଲିଭରି ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ପ୍ରଶସ୍ତ ଥିଲା ଏବଂ ସମୀକରଣ 1 ବଲରୁ 1 ରନ୍କୁ ଖସି ଆସିଥିଲା ​​| ଅଶ୍ୱିନ୍ ବିଜୟ ରନ୍ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଏକ ଲଫ୍ଟଡ୍ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ |

ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏକ ବଡ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ବଲ୍ ତାଙ୍କ ପ୍ୟାଡ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛି। “ମୁଁ ଅବସର ନେଇଥାନ୍ତେ। ମୁଁ କେବଳ କରିଥାନ୍ତେ ଯେ ନୱାଜ ବଲ ମୋ ପ୍ୟାଡକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଟାଇ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମକୁ ଯାଇ ମୋ ଫୋନ ଉଠାଇ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଥଲେ – ‘ବହୁତ ଧନ୍ୟବାଦ। ଏହା ଏକ ଚମତ୍କାର କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟର ଥିଲା। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.