ବିରାଟ ଙ୍କ ବିଜୟକୁ ସହଜରେ ହଜମ କରି ପାରୁନି ପାକିସ୍ତାନ T-20 ରୂ ବିରାଟଙ୍କ ଅବସରକୁ ନେଇ ଦେଇଛି ଯୁକ୍ତି

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଷ୍ଟାର ପେସର ଶୋଏବ ଅଖତର ବିରାଟ କୋହଲି ଟି -20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ମାଷ୍ଟ୍ରୋ ତାଙ୍କର “ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି” କୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ରବିବାରର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଅପରାଜିତ 82 ପରେ ଅଖତର କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତକୁ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି।

“ମୋ କହିବାନୁସାରେ, ସେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ଏହିପରି ଖେଳିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଥିଲା ଯେ ସେ ଏହା କରିବେ | ସେ ଏକ ଫର୍ମ  ସହିତ ଫେରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ସେ T20I ରୁ ଅବସର ନେବେ କାରଣ ମୁଁ ଚାହେଁ ନାହିଁ ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଶକ୍ତି T20I କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ରଖନ୍ତି | ଆଜି ଭଳି ସମାନ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ସହିତ ସେ ODI ରେ ତିନି ଶତାବ୍ଦୀ ସ୍କୋର କରିପାରିବେ ବୋଲି ଅଖତର ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ କହିଛନ୍ତି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଖେଳର ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବ୍ୟାରେଲ ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା ପରେ କୋହଲି ଭାରତକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ କୋହଲିଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ସମାଲୋଚନାକୁ ଅଖତର ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ।

ସେ 3 ବର୍ଷ ଧରି ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ, ସେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିନଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ କଥା କହିଥିଲେ। “ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ଟାଣି ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଟ୍ରେନିଂ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଗ୍ରାଫ୍ଟରେ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଦିୱାଲୀଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏକ ଇନିଂସରେ ଫାୟାରକ୍ରାକ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ଏହି ସ୍ଥାନ ଏବଂ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ |“ରାଜା ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍ଗ ସହିତ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରକୃତରେ ଖୁସି ଅଟେ। ସେ ଜଣେ ମହାନ କ୍ରିକେଟର ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ପେସର କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.