ବିଶ୍ୱକପକୁ ନେଇ ଆସିଲା ଦୁଇଟି ବଡ ଅପଡେଟ. ପୁଣି ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ହେଲେ ଆହତ

ଦୀପକ ଚହର ଲକ୍ଷ୍ନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଅଧିବେଶନରେ ଲାଗିଥିବା ଗୋଡ ଗୋଡ ଯୋଗୁଁ ବାକି ଦୁଇଟି ଖେଳରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ODI ଦଳକୁ ଏକ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଚହର ଭାରତୀୟ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ କାରଣ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଦଳ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ ନଅ ରନରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରିଦର୍ଶକମାନେ ମାତ୍ର 40 ଓଭରରେ 250 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।   

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଯିଏ ଧୀରେ ଧୀରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଫିଟ୍ ହୋଇ ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆସନ୍ତା ତିନିରୁ ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉଡ଼ିବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଯଦି ଫିଟ୍, ସର୍ବଦା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା, କାରଣ ଏହା ହେଉଛି ଅତି ନିକଟତମ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଗୁଣବତ୍ତା ଗୁଣରେ ପାଇପାରିବ। ସେ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ କିଛି ସମୟ ଯୋଗଦେବେ।”

ମୁକେଶ ଚୌଧୁରୀ, ଚେତନ ସାକରିଆ ଟି -20 ଦଳରେ ନେଟ୍ ବୋଲର ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି

ଗତ ବର୍ଷ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବାମହାତୀ ସିମର ମୁକେଶ ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ସରାଷ୍ଟ୍ରର ଚେତନ ସାକରିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ନେଟ ବୋଲର ଭାବରେ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ବୁଝାପଡୁଛି ଯେହେତୁ ଅଧିକାଂଶ ଦଳ ଏହାର ରାଙ୍କରେ ବାମହାତୀ ସିମର ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଖେଳର ଭାରତର ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ|

“ମୁକେଶ ଏବଂ ଚେତନ ଗତକାଲି ଦଳ ସହ ଉଡ଼ିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସେମାନେ ପର୍ଥ ଲେଗ ପାଇଁ ଦଳ ସହ ରହିବେ ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ଅଭ୍ୟାସ ଖେଳ ଖେଳିବା ଉଚିତ।” ପର୍ଥରେ ଭାରତର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମାନେ ଅକ୍ଟୋବର 8, 9 ଏବଂ 12 ରେ ସକାଳ 11 ରୁ 4 ଟା ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ତିନି ଦିନ କଠୋର ତାଲିମ ନେବେ ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର 10 ଏବଂ 13 ରେ ଦୁଇଟି ଟି -20 ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.