ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଏହି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଖେଳାଳି ଯିଏ ଭାରତ ପାଇଁ ସାଜିବେ ବଡ ବିପଦର କାରଣ

ପାକିସ୍ତାନ ପେସର ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ତାଙ୍କର ପୁନଥଇଥାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଆସି ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ସହ ଯୋଡି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଶାହିନ୍ ଗୁରୁବାର ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ତାଙ୍କ ଫିଜିଓ ସହିତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | ଯୁବ ବାମହାତୀ ପେସର୍ ବଡ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଠିକ୍ ସମୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟନେସ୍ ଫେରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ମେଡିକାଲ୍ ୟୁନିଟ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି |ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ ପାଇ ସୁସ୍ଥ ହେବାର ଅଂଶ ଭାବରେ ସେ ଗତ ମାସରେ ଲଣ୍ଡନ ଯାଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ଏବଂ ଘରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ନିମ୍ନଲିଖିତ ସିରିଜ୍ ଏବଂ ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଏକ ଟ୍ରାଇ ସିରିଜ୍ ହରାଇଲେ |

ଜୁଲାଇରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ 22 ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ୟୁଏଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ସହ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ଦ୍ୱାରା  ଜାରି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଶାହିନ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ।“ଗତ 10 ଦିନ ଧରି ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରନ୍ ଅପ୍ ଏବଂ ଗତି ସହ 6 ରୁ 8 ଓଭର ଅସୁବିଧାରେ ବୋଲିଂ କରିଆସୁଛି। ମୁଁ ଜାଲରେ ବୋଲିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିବାବେଳେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରିବେଶର ଅନୁଭବକୁ କିଛି ବଦଳାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ଏବଂ ମୁଁ ସେହି ସେଟିଂରେ ରହିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରିବି ନାହିଁ ବୋଲି ଶାହିନ୍ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଅକ୍ଟୋବର 17 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ହେବ। ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ବାବର ଆଜାମ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପରବର୍ତ୍ତୀ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଗେମ୍ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ଭେଟିବ। ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ମୁକାବିଲା ସହିତ ନିଜର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​| ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ସଂଘର୍ଷ ଖେଳାଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। 2021 ମସିହାରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସମୟରେ ଶାହିନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଫର୍ମରେ ଥିଲେ। ସେ କେଏଲ ରାହୁଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.