ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କର ବିଶ୍ୱକପ ସ୍ୱାର୍ଡରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାର ଆଶା କମ . ଏଥର ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିବାରୁ ବାଦ ପଡିପାରନ୍ତି ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ବୁଧବାର ଟସ୍ ଜିତି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି କାରଣ ତାଙ୍କ ଦଳ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ସ୍ତର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟମାନେ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ପାଞ୍ଚଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଯାହା ଗତ ରବିବାର ଦିନ ପର୍ଥରେ ଓପନିଂ ଖେଳକୁ ଆଠ ରନ୍ରେ ହରାଇଥିଲା ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତିରେ ରହିବ। ପେସ୍ ବୋଲର ଆକ୍ରମଣର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମରାମତିରେ ସ୍ପିନ୍ ଆଡାମ ଜାମ୍ପା ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ସହ ପେସ୍ ବୋଲର ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏବଂ ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ଫେରିଛନ୍ତି।

ମାର୍କ କାଠ ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ୱୁକ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡାନ ଏବଂ ଡେଭିଡ ୱିଲିଙ୍କ ସହ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦୁଇଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା। ପର୍ଥରେ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ ଇଂଲଣ୍ଡର ବିଜୟର ତାରକା ଥିଲେ, ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ଦେଖି 51 ଟି ବିତରଣରୁ 84 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ବଡ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଛି ବଟଲରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯେ ଏକ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଉଚ୍ଚ ସ୍କୋରିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଏହାର ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍ ତାଙ୍କ ହେଲମେଟରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହି କାଠକୁ ଅବରୋଧ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ରିଟର୍ନ କ୍ୟାଚ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରାଜତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ଜିତିବା କୌଣସି ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲା।

ଅମ୍ପାୟାରମାନେ ପଚାରିଥିଲେ “ମୁଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି କି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବିଲି ଆମେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ରହିଛୁ, ତେଣୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭରେ ଯିବା ବିପଦଜନକ ହେବ ବୋଲି ବଟଲର ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ପ୍ଲେ ଇଲେଭେନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ, ଯାହା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ବାଧା ଦେଇପାରେ |

Australian cricketers celebrate after winning the Cricket Twenty20 World Cup final match in Dubai, UAE, Sunday, Nov. 14, 2021. (AP Photo/Aijaz Rahi)

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ (ଅଧିନାୟକ), ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର, ମିଚ ମାର୍ଶ, ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ, ଟିମ ଡେଭିଡ, ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ, ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ, ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ଆଦାମ ଜାମ୍ପା, ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ।

ଇଂଲଣ୍ଡ: ଜୋସ୍ ବଟଲର (ଅଧିନାୟକ), ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସ, ଡେଭିଡ ମାଲାନ, ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ, ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ, ମୋଇନ ଅଲି, ସାମ କୁରାନ, କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡାନ, ଡେଭିଡ ୱିଲି, ଆଦିଲ ରସିଦ, ରିସ ଟୋପଲି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.