ଏହି ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା ଆସନ୍ତା ଭାରତ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ କେଉଁ ଦେଶରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଆର୍-ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ସଂଘର୍ଷର ବଡ଼ ସଫଳତା ପରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର ଖେଳିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାଇମନ୍ ଓ’ଡୋନେଲ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ MCG) 90,000 ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ MCG ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ରୋମାଞ୍ଚକର ଶେଷ ବଲ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର -12 ବିଜୟର ସାକ୍ଷୀ ରହିଥିବାବେଳେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଟେଲିଭିଜନରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିଥିଲେ, ଫଳସ୍ୱରୂପ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (CA) ପାଇଁ ରାଜସ୍ୱ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା। ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା କାରଣରୁ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମ୍ୟାଚ୍ କେବଳ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ଏବଂ ଏସୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଏସିସି) ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସୀମିତ ରହିଛି।

ସୋମବାର ସେନ୍ ଜଳଖିଆରେ ଓ’ଡନେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “(ସେମାନଙ୍କ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସଂଘର୍ଷ) ଅସାଧାରଣ ଥିଲା। “ସେହି ଖେଳ ନିଜେ ହିଁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିଛି, ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି। ଏକ ନିରପେକ୍ଷ ସ୍ଥାନରେ 90,000 ଥିଲା, ସେଠାରେ ଅସାଧାରଣ ଭାବନା, ଖେଳର ଦୃଶ୍ୟ, ଖେଳର ଚାପ ଥିଲା | ଏହା ଚମତ୍କାର ପ୍ରକାରର ସାମଗ୍ରୀ ଥିଲା, ଯେଉଁ ସ୍ତରରେ ମୁଁ କହିପାରିବି ସେଠାରେ ଆଲୋଚନା ହେବ କିମ୍ବା ଏଠାରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ଆଲୋଚନା ହେବ ବୋଲି ଓ’ଡନେଲ କହିଛନ୍ତି।

“ଭାରତ, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ କିମ୍ବା ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ମୋର ଶବ୍ଦ ସେଠାରେ ଅଛି (ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଘଟୁଛି), ଏହା ପରେ (T20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସଂଘର୍ଷ) | ପୂର୍ବରୁ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଓ’ଡନେଲ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଶାସକ ଦଳ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ସଂଘର୍ଷରୁ ଲାଭକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଓ’ଡନେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଏହାକୁ କେବଳ ବିସ୍ତାର ଏବଂ କ୍ଷୀଣ ହେବାକୁ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ତୁମେ ଏହାକୁ ଆବଦ୍ଧ କରିବା ଏବଂ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ମୁଁ ତୁମକୁ କହିପାରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ” ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ 2007 ରେ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳି ଭାରତ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ତିନି ଗେମ୍ ସିରିଜ୍ 1-0ରେ ଜିତିଥିଲା ​​|

Leave a Reply

Your email address will not be published.