ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସାରିବା ପରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦଳରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟର

ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶେଷ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। 23 ଅକ୍ଟୋବରରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଓପନର୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅଛନ୍ତି। ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ, କିନ୍ତୁ ଦଳର ଦୁର୍ବଳ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଭାରତୀୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଦଳର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ ଫିଲ୍ଡିଂରେ ଉନ୍ନତି ଆଣନ୍ତି ତେବେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସେମାନଙ୍କ ଟପ୍ ଫିଲ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଆହତ ହୋଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ଦଳ ଏସିଆ କପରେ ନିମ୍ନ-ପାର୍ ଫିଲ୍ଡିଂ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଏବଂ ନିକଟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ଶେଷ କରିଛି |

ବରିଷ୍ଠ କ୍ରୀଡ଼ା ସାମ୍ବାଦିକ ଆୟାଜ ମେମନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଟି -20 ରେ ଭାରତର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟାଟିଂ ୟୁନିଟ୍। ଯୁବକ, ଅଭିଜ୍ଞତା ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଶିଖୁଥିବା ଦଳ ହେଉଛି ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ମିଶ୍ରଣ। ” ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଅନେକ ଥର 200 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାରୁ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। 60 ବର୍ଷୀୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ବୋଲରଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ଡରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ମାନଦଣ୍ଡ ଉଠାଇବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେହି ଅତିରିକ୍ତ 15-20 ରନ୍ ଉପରେ ବ୍ରେକ୍ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍।

ଫିଲ୍ଡିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ଆକଳନ କରିବା ପରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ଉପରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କେବଳ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ୟୁନିଟ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନେଇପାରିବ |ସେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମଧ୍ୟମ-ଅର୍ଡର ଲାଇନ୍-ଅପ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ, ଯାହା ଟପ୍ ଅର୍ଡର ନିଜକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଲାଇସେନ୍ସ ଦେଇଥାଏ | ଏହା ପରେ ସେ କୋହଲି, ରୋହିତ ଏବଂ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସାହସିକ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶେଷ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।“ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଭାରତରେ 2007 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଭଳି ଏକ ନୂଆ ଦଳ ରହିବ, ଯେଉଁଠାରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନଥିଲେ। ସମାନ ଘଟଣା ହୋଇପାରେ | ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ବିଶ୍ୱକପ ଉପରେ 50 ଟି ଓଭର ଅଛି, ଏବଂ ଆପଣ ସେହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଭାର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.