ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଏହି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଓପନିଂ ଯୋଡି ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ . ରାକିଙ୍ଗରେ କେତେ ନମ୍ବରରେ ଅଛି ଏହି ଯୋଡି

ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ସହିତ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ କିକଷ୍ଟାର୍ଟ | ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟ 22 ଅକ୍ଟୋବରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଯେଉଁଠାରେ ବଡ ବନ୍ଧୁକ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବାକୁ ଦୋଡରେ ପରସ୍ପର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶିଙ୍ଗ ଲକ୍ କରିବ | ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ସେମାନଙ୍କର ଓପନିଂ ଯୋଡି ଫର୍ମରେ ରହିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିବେ | ଏକ ଭଲ ଓପନିଂ ଯୋଡି ରହିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳର ଇଚ୍ଛା, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ,, ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଦଳ ଭଲ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବୋଲି ଗର୍ବ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଆର୍ଟିକିଲ୍ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆଠଟି ଓପନିଂ ଯୋଡି ମାନ୍ୟତା ପାଇବ |

ରୋହିତ ଶର୍ମା- କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଭାରତ)

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଓପନିଂ ଯୋଡି ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ। 1809 ରନ୍ ସହ ଟି-୨୦ରେ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏହି ଯୋଡି ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର | ଏହି ଯୋଡି ପ୍ରଥମେ 2016 ରେ ଏକାଠି ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ଛଅ ବର୍ଷରେ ସେମାନେ 36 ଇନିଂସରେ ଖୋଲି 1809 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ | ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କର T20I ରେ ପାଞ୍ଚ ଶହ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଦଶ ପଚାଶ ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର ଅଛି | 2022 ମସିହାରେ, ରୋହିତ ଏବଂ ରାହୁଲ ବିଭିନ୍ନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଖୋଲିଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ପଚାଶ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏକାଠି ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସେମାନେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦୁଇଥର (ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ) 50 ରନ୍ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ।

ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ

ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଓପନିଂ ଯୋଡି ଅଟନ୍ତି। ରିଜୱାନ୍ ଏବଂ ବାବର ନିକଟରେ ଟି-୨୦ରେ କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ଭାଗିଦାରୀ ପାଇଁ ରେକର୍ଡ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ କରାଚିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 203 ର ଅପରାଜିତ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସିଲେଇ କରିଥିଲେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଟି-୨୦ରେ ଖୋଲିବାବେଳେ ବାବର ଏବଂ ରିଜୱାନ୍ ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର ଅଟନ୍ତି | ଏହି ଯୋଡି 44 ଇନିଂସରେ 2284 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ହାରାହାରି 54.38 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଆଠ ଶହ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଆଠ ପଚାଶ-ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର ମଧ୍ୟ ଅଛି | 2022 ରେ, ସେମାନେ ଚାରିଥର ପଚାଶ-ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୋର ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି | ସେମାନେ ଏକ ଶହ ଏବଂ ଦୁଇ ଶହ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ସିଲେଇ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.