ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା କାରଣରୁ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା ​​କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କ ଗୋଡରେ ଫାଟିଯିବା ପରେ ଚାଲିଥିବା ସୟଦ ମୁଶତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫିରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। 27 ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ତାରକା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଅବଶିଷ୍ଟାଂଶରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ। ଆୟର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କ ଆଘାତ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଅପଡେଟ୍ କରି ଏହି ପୋଷ୍ଟର କ୍ୟାପଟେନ କରିଥିଲେ, “ଗୋଡର ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିଯିବା କାରଣରୁ SMAT ର ଅବଶିଷ୍ଟାଂଶରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଶୀଘ୍ର ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛି | ମୋ ସାଂସଦ ବାଳକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୂଳପୋଛ ହେବ | ସକରାତ୍ମକ ସ୍ପନ୍ଦନ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ | ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ପ୍ରେମ ପଠାନ୍ତୁ | ”

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ଦୁଇଟି ବିଜୟ ସହ ଗ୍ରୁପ୍ ଏରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଅକ୍ଟୋବର 11 ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷ ଅଭିଯାନ ଓପନର୍ରେ ସେ 62 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଆୟର୍ ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ବଲରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସାଂସଦଙ୍କୁ 38 ରନ୍ ବିଜୟ ପାଇଁ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। କେକେଆର ତାରକା ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଅକ୍ଟୋବର 16 ରେ ରେଳବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ। ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଯୋଜନା ବାହାରେ ରହିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଫର୍ମାଟରେ 11 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ | ଆୟର ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଫେବୃଆରୀ 2022 ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ।

ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର 12 ରାଉଣ୍ଡ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି

ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଶେଷ ଗେମ୍ରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ 16 ରନ୍ ବିଜୟ ସହ ଟ୍ୱେଣ୍ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଉଣ୍ଡ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏକ ବିରକ୍ତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ-ଓପନିଂ ହାରିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛି। ଗତ ରବିବାର ଦିନ ନାମିବିଆକୁ ହରାଇବା ପରେ ପୂର୍ବତନ ଚାମ୍ପିୟନମାନେ ଚାପରେ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସୁପର 12 ରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପରେ ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ବିଜୟ ସହ ରାଲି କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକା ତାଙ୍କ ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ଦଳର ସ୍ଥିରତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ରେ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ପୁନସଂଗଠିତ ହୋଇ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ଫେରି ଆସିଥିଲୁ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ଗୋଷ୍ଠୀର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦୁଇଟି ଦଳ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆଠଟି ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ | ଗ୍ରୁପ୍ ଏରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବହୁ ଉନ୍ନତ ନେଟ ରନ୍ ହାର ସହ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ନାମିବିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ୟୁଏଇର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ଡଚ୍ ଦଳକୁ ଛାଡିଦେଲେ ଯେକୌଣସି ଅଗ୍ରଗତିର ସୁଯୋଗ ପାଇବ | ୟୁଏଇ ସେହି ଖେଳରେ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲା। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମ ଗେମ୍ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ନଅରେ 146 ରେ ସୀମିତ ରଖିବା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ପେସ୍ ୱିକେଟ୍ ଉପରେ 6 ଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ 162 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ନାମିବିଆ ଏବଂ ୟୁଏଇ ଉପରେ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ବିଜୟ ସହ ଖୋଲିବା ପରେ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଶୀର୍ଷରେ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥିଲା। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ଚୁପ୍ କରି ଡଚ୍ମାନେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପେସମାନ ପଲ୍ ଭାନ୍ ମେକେରେନ୍ କ୍ରମାଗତ ବିତରଣରେ ପୃଥମ୍ ନିସଙ୍କା ଏବଂ ଧନଞ୍ଜୟା ଦେ ସିଲଭାଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରି ବୋଲରଙ୍କ ଚୟନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଗତ 10 ଓଭରରେ ଡଚ୍ ଆକ୍ରମଣ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇ 102 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.