ବିସିସିଆଇ କହିଲା ଏହି ଖେଳାଳି ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଏବଂ ଫିଟ ଖେଳାଳି ଯାହାକୁ ଫିଟନେସ୍ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ କେବେବି ଏନସିଏ ଯିବାକୁ ପଡିନି

ବିରାଟ କୋହଲି ହେଉଛନ୍ତି ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଏବଂ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ବିସିସିଆଇ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସେ 2021-22 ସିଜନରେ ଫିଟନେସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଇଁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ ପରିଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଅନ୍ତତ 23 ପକ୍ଷେ 23 ଟି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଏନସିଏ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବିରାଟ ଏହି ତାଲିକାର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି। ବିସିସିଆଇର ସିଇଓ ହେମାଙ୍ଗ ଆମିନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, “ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ 70 ଖେଳାଳିଙ୍କ ମୋଟ 96 ଜଟିଳ ଆଘାତ ଏନସିଏ ମେଡିକାଲ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇଥିଲା।

 ରୋହିତ ଶର୍ମା, କେ.ଏଲ. , ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍, ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଏବଂ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ଆଘାତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଏକାଡେମୀ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। କୋହଲିଙ୍କଠାରୁ 10 ବର୍ଷ ସାନ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ପୁନର୍ବାର ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ପ୍ରୀତି ଖାଁ, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର, କେ.ଏସ୍ ଭରତ, କମଲେଶ ନାଗାର୍କୋଟି, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ଇଶାନ କିଶନ, କାର୍ତ୍ତିକ ତାଇଗୀ, ନବଦୀପ ସାଇନି ଏବଂ ରାହୁଲ ଚହର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆଶା ଉପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ସ୍ପିନ୍ ରଖିଛି

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବେଳେବେଳେ ଶତ୍ରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଅଭିଜ୍ଞତା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ |ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବେଳେବେଳେ ଶତ୍ରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ସ୍ଥିତିର ଅଭିଜ୍ଞତା ଏକ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ଯାହା ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ପଡିବ |ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସ୍ପିନରମାନଙ୍କର ଉଚ୍ଚ ମାନର ସଭା ଏବଂ ପେସ୍ ବୋଲରମାନଙ୍କର ଏକ ଦ୍ରୁତ ଉନ୍ନତିମୂଳକ ଦଳ ସହିତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ରେ ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ ଦଳକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି |

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଗତ ବର୍ଷର ରନର୍ସ ଅପ୍ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, 2010 ବିଜେତା ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ଯାହା 2014 ରେ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି |  ତଥାପି, ଗୋଷ୍ଠୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବାହାରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ | ଇଂଲଣ୍ଡର ନୂତନ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍ ଜୋନାଥନ୍ ଟ୍ରଟ୍ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ଉମର ଗୁଲଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଗତ ମାସରେ ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସରେ ଏସିଆ କପ୍‌ର ସୁପର 4 ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା। ଯଦିଓ ଏହା ପାକିସ୍ତାନ, ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତିନୋଟି ସୁପର ଗେମ୍ରେ ହାରିଛି, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏହାର ଉଦଘାଟନୀ ଗ୍ରୁପ୍ ଗେମ୍ରେ ଶେଷ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଏସିଆ କପ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.