ପୂର୍ବଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ କହିଲେ ତମ୍ବା ବାଭୁମା ଭଲ ଅଧିନାୟକ ନହୋଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ . ପଢ଼ନ୍ତ ଖେଳ ଖବର

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅଧିନାୟକ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଫର୍ମ ଖୋଜିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରମୁଖ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଦଳରେ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ବାଭୁମା ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ନିମ୍ନମାନର ରିଟର୍ନ କରିଛନ୍ତି, ଦୁଇଟି ଡାକୁ ସମେତ ଅନେକ ଗେମ୍ରେ ମାତ୍ର ତିନି ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ନିଗଲ୍ କାରଣରୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ଗେମ୍ ହରାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ କଥା ହେବାବେଳେ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଟେମ୍ବା ବାଭୁମାଙ୍କ ଉପରେ ଦୃଡ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି। ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବାଭୁମା, ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଏକ ଦୁର୍ବଳତା | ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ଚାହେଁ କାରଣ ମୁଁ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏହା କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏବଂ ତାହା ଠିକ୍ ନୁହେଁ | ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ  ଏହି ପାର୍ଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ଆକାଶ କହିଛନ୍ତି, ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଖେଳିବେ କାରଣ ସେ ଅଧିନାୟକ ଅଟନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ରିଏଲ ରୋସୋ, ରେଜା ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସ କିମ୍ବା ଟ୍ରିଆଷ୍ଟ ଷ୍ଟବ୍ସଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର ହେବେ” – ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ଏହି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର୍ ଭାବରେ ଶେଷ ହେବ। ଡି କକ୍ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଶୋପିସ୍ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଗତି ବଡଇବାକୁ ଆଶା କରିବେ। “ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଗ୍ରଣୀ ରନ୍ ସ୍କୋରର ହେବେ। ସେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ହୁଏତ ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲଗାତାର ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ସେ ବହୁତ ଭଲ ରଙ୍ଗରେ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ଗଭୀର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ୱିକେଟରେ ଖେଳିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ ବୋଲି ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଶେଷ କରିଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର 24 ରେ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଗ୍ରୁପ୍ ବିରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବା ଦଳ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 24 ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.