ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି 3 ଟି ବଡ ଦୁର୍ବଳତା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିପାରିବ ନାହିଁ

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ହେବ। ସେହି ଖେଳଗୁଡିକ ଚମତ୍କାର ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ (MCG) ରେ ଖେଳାଯିବ ଯେଉଁଠାରେ 80,000 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁ ଏବଂ ବାବର ଆଜାମ ଏବଂ କୋ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ, ଦୁଇଟି ୱାର୍ମ ଅପ୍ ସଂଘର୍ଷ ବ୍ୟତୀତ ସେହି ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ କୌଣସି T20I ଖେଳିବ ନାହିଁ | ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ କେବଳ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଖେଳୁନାହିଁ ବରଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଇଛି ଯାହା ବାଂଲାଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଆକର୍ଷିତ କରିଛି। T20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ବୃହତ IND ବନାମ PAK ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ, ଚାଲନ୍ତୁ ଚାରୋଟି ଜିନିଷ ଦେଖିବା ଯାହା ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତର ଦୁର୍ବଳ ଲିଙ୍କ ହୋଇପାରେ |ପ୍ରଥମେ ଜିନିଷ ପ୍ରଥମେ | ଆପଣ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପରି କାହାକୁ ବଦଳାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ସେ ଉଭୟ ନୂଆ ବଲ ସହିତ ପୁରୁଣା ବଲ ସହିତ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ଏପରିକି ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜରେ ମଧ୍ୟ ବୁମରାଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସ୍ଥାନ ନାହିଁ। ତାଙ୍କର ରିଲିଜ୍ ପଏଣ୍ଟ, ସ୍ମାର୍ଟସିଟି ଏବଂ କୌଶଳ ବଦଳାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ବିଶେଷକରି ମୃତ୍ୟୁ ଓଭରରେ ଭାରତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ସେବାକୁ ହରାଇବ।

ନିମ୍ନ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମ

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କ ଭଳି ଭାରତର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଏକାଠି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନାହିଁ। ଭାରତ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ବଡ ଫାଇନିସ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରିବ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିତରଣ କରିପାରିବେ | ପ୍ରକୃତ କଥା ହେଉଛି ଏହି 3 ଟି ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳ ଶେଷ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇ ନାହିଁ କାରଣ ଭାରତ ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି | ତା’ପରେ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଏକ କୌତୁହଳର ପ୍ରଶ୍ନ ଅଛି | ସେ ଟି-୨୦ରେ ଭଲ ବାହାଘର କରିନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ସେ ଖେଳନ୍ତି ତେବେ ଏହା ହାର୍ଦିକ ଏବଂ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଚାପ ପକାଇବ | ପ୍ୟାଣ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଧର୍ମ ଏକ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ |

ଓପନର ଭାବରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ କେଏଲ ରାହୁଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରନ୍ତି। ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏହି ଟେମ୍ପଲେଟରେ ଖେଳୁଥିଲେ ଏବଂ ଦଳ ସେମାନଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଶକ୍ତିକୁ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି | ରାହୁଲଙ୍କ ଫର୍ମ ଅନ୍ ଏବଂ ଅଫ୍ ଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ମଧ୍ୟ ଗରମ ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଉଡାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବାମହାତୀ ଓପନର୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ | ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅନେକ ସମ୍ଭାବନା ଏହି 3 କିପରି ଏକାଠି ଯାଆନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ |

ଗତି ଆକ୍ରମଣ

କୌଣସି ବୁମ୍ରା ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଭାରତକୁ ନୂଆ ବଲ ସହ ୱିକେଟ୍ ନେବା ପାଇଁ ଉପାୟ ଖୋଜିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନିକଟ ଅତୀତରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏହା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ପୁରୁଣା ବଲ ସହ ମଧ୍ୟ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ। ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ପଦାର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ହେଉଛି ବୋଲିଂ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଜିତିବ ଏବଂ ୱର୍ କପରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଫର୍ମରେ ରହିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ଅତି କମରେ ଦୁଇଟି ପେସର୍ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.