ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022: ଭାରତ ଛାଡିଲେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି . ବୁମହରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ ଶାମି

ବରିଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ପେସର୍ ମହମ୍ମଦ ଶାମି 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର, ଅକ୍ଟୋବର 12 ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବାର ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେ ସାଥୀ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ସହ ପର୍ଥରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ। ଡିସେମ୍ବର 2021 ରେ ୟୁଏଇରେ ଶେଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରଠାରୁ ଶାମି ଏକ T20I ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ COVID-19 ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସମୟ ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲା ​​|କ୍ରିକେଟ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବ। ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ହେତୁ ଶାମିଙ୍କୁ ଆଗଧାଡ଼ିର ରନର୍ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏ | ତେବେ, ସିରାଜଙ୍କ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଫର୍ମ – ପ୍ରୋଟିସ ବିପକ୍ଷରେ ତିନୋଟି ODI ରେ 4.52 ଅର୍ଥନୀତିରେ ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ୍ – ଦଳ ପରିଚାଳନା ପସନ୍ଦକୁ ଟିକେ କଷ୍ଟଦାୟକ କରିପାରେ |

ମୁଖ୍ୟ 14 ଜଣିଆ ଦଳ ଗତ ଗୁରୁବାର, ଅକ୍ଟୋବର 6 ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଏକ ସପ୍ତାହ ଅଭ୍ୟାସ କରି ପଶ୍ଚିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଟୁର୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଗତି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଗଠନ କରିଥିଲେ। 52 (35) ସହ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆର୍ଶଦୀପ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ 13 ରନରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

T20I ରେ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ପରିସଂଖ୍ୟାନ |

ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ଗତି ଆକ୍ରମଣ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି, ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଅଭାବ ରହିଛି | ଦଳରେ ଶାମି କିମ୍ବା ସିରାଜଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ମୁଖ୍ୟ ହେବ, ବିଶେଷକରି ପେସି ଏବଂ ବାଉନ୍ସ-ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି ଡାଉନ୍ ଡାଉନ୍ ଅଣ୍ଡର ପାଇଁ |2014 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ତାଙ୍କର T20I ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ସତ୍ୱେ ବଙ୍ଗଳା ପେସର୍ ଭାରତ ପାଇଁ ଫର୍ମାଟରେ ମାତ୍ର 17 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛି | ସେ ହାରାହାରି 31.56 ରେ 18 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 19.83 ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଅର୍ଥନୀତି 9.55 ରେ ଟିକେ ଅଧିକ ରହିଛି। ସେ 2021 ରେ 0/46 ର ମନ୍ତ୍ର ବୋଲିଂ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ T20I ଖେଳିଛନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.