ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏଲିଟ ଲିଷ୍ଟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି

ଭାରତର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 2022 ମସିହାରେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ରୂପରେ ଥିଲେ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ଫର୍ମାଟରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶତାବ୍ଦୀ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଆଇକନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି। ଚାଲିଥିବା ଭାରତ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଗ୍ରୀନଫିଲ୍ଡ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସ୍କାଏ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ଏକାଧିକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି ଯେତେବେଳେ ସେ 33 ଟି ବଲରୁ 50 ସ୍କୋର କରି ପୁରୁଷଙ୍କ ବ୍ଲୁକୁ 1-0ରେ ଅଗ୍ରଣୀ କରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପ୍ରୋଟିସ୍ ବିପକ୍ଷରେ 3-ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ |

ରେକର୍ଡଗୁଡିକ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମାତ୍ର 24 ରନ୍ ଦୂରରେ ରହି ଭାରତର 9 ମ ଟି -20 ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଫର୍ମାଟରେ 1000 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଡାହାଣହାତୀ ପୁରୁଷ 32 ବ୍ଲୁ ପାଇଁ 32 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 976 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। 73 ଇନିଂସରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ 989 ରନ୍ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଯିଏ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ମାତ୍ର 31 ଇନିଂସରେ 1000 ରନ୍ ପୂରଣ କରିବାରେ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନଙ୍କ ସମାନତାକୁ ସମାନ କରିପାରିବେ।

ବିରାଟ କୋହଲି ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଦ୍ରୁତତମ 1000 ରନ୍ ପାଇଁ ଚାର୍ଟକୁ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ମାତ୍ର 27 ଇନିଂସରେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ 29 ଇନିଂସରେ ସମାନ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ 1000 ରନ୍ ସହ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଅଭିଜିତ ତାଲିକାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ କୋହଲି, ଯୁବରାଜ ସିଂ, ଏମଏସ ଧୋନି, ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ସୁରେଶ ରାଇନା ଭଳି କେତେକ ମହାନ ନାମ ସେଠାରେ ଅଛନ୍ତି।

ସୂର୍ଯ୍ୟ (69) ଏବଂ କୋହଲି (63) ପୁରୁଷ ବ୍ଲୁରେ 2022 ବର୍ଷର 21 ତମ T20I ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଏକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷରେ ଏକ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଅଧିକ | ଏହି ରେକର୍ଡ ପୂର୍ବରୁ 2021 ମସିହାରେ 20 ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ନିଜ ପାଇଁ ବହୁତ କମ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଅଭ୍ୟାସ କରିଛି, ଯାହା ଅକ୍ଟୋବର 16 ରୁ ନଭେମ୍ବର 13 ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ବର୍ଷ

Leave a Reply

Your email address will not be published.