ଭାରତର ଏକାଦଶ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏହି ଗୋଟିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ସୁରେଶ ରାଇନା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି

ଅକ୍ଟୋବର 23 ରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଓପନିଂ କ୍ଲାସର ଦଳକୁ ଚୂଡାନ୍ତ ରୂପ ଦେଇଛି। ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବାରୁ ରିଷଭ ପନ୍ତ ବସିଥିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଅବଶ୍ୟ, ପାଣ୍ଟ ଜଣେ ବାମହାତୀ ଏବଂ ବୋଲରଙ୍କ ରେଖା ଏବଂ ଦର୍ଘ୍ୟକୁ ବିଚଳିତ କରିବା ଦଳରେ ଏକ ଆବଶ୍ୟକତା ଅଟେ | ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ, କିନ୍ତୁ ସେ କ୍ରମରେ ଆସିବେ ନାହିଁ। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସୁରେଶ ରାଇନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିଭିନ୍ନ ଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ। ରାଇନା ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଭାରତର 2007 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

“ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ରିଷଭ ପନ୍ତ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଏକ୍ସ-ଫ୍ୟାକ୍ଟର ଦିଅନ୍ତି କାରଣ ସେ ଜଣେ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍। 2007 ବିଶ୍ୱକପରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏବଂ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଚମତ୍କାର ହୋଇଥିଲେ। 2011 ବିଶ୍ୱକପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ମୁଁ ଭାବୁଛି ପନ୍ତ ଖେଳିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ, ”ଯେତେବେଳେ ପନ୍ତ ଏବଂ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଛିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ରାଇନା ଏନଡିଟିଭିକୁ କହିଥିଲେ।

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ – ସଞ୍ଜୟ ବଙ୍ଗର ଭାରତ ପାଇଁ କେଏଲ ରାହୁଲ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

ପ୍ରଥମ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଗେମ୍ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ସାମ୍ନା କରିବାବେଳେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଫର୍ମ ଦେଖାଇଥିଲେ। ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରିଚାଳନା, ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖିବେ। ପ୍ରଥମ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ଗେମ୍ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ସାମ୍ନା କରିବାବେଳେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଫର୍ମ ଦେଖାଇଥିଲେ। ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସୋ ’ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ବ୍ଲୁଜ୍’ରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ ବଙ୍ଗର କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ରୂପ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

“ନିକଟରେ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚମତ୍କାର ହୋଇଛି। ସେ ଏହି ଭ୍ରମଣରେ ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ପଚାଶ ବର୍ଷ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଂଶ ହେଉଛି ଆମେ ତାଙ୍କଠାରୁ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିବା ସ୍ୱଚ୍ଛତା| ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ସେ ବଲ୍ ମାରିବା ସହିତ ବଲ୍କୁ ଟାଇମ କରିଛନ୍ତି, ଏହା ସହଜରେ ସୀମା ସଫା କରୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।“ଦଳ ଏପରି ଜଣେ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ଯିଏ ତାଙ୍କ ଭଳି ବଲକୁ ହିଟ୍ କରିପାରିବ, କାରଣ ସେହିଭଳି ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଓଭରକୁ ସର୍ବାଧିକ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.