ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ ବନାମ ପାକିସ୍ଥାନ ପାଇଁ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଓ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ବାଛିଛନ୍ତି

ଅକ୍ଟୋବର 23, 2022 ରେ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଓପନର୍ରେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ହେବାପରେ ‘ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା’ ପୁନଆରମ୍ଭ ହେବ। ଉଭୟ ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅଭିଯାନକୁ ଏକ ଫ୍ଲାଏୟାରରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଖେଳ ବିଲଡିଂ, ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କୌଶଳ , ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ଏବଂ ବୋଲିଂ ପର୍ମୁଟେସନ୍ ବିଷୟରେ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ଏହି ଖେଳରେ ନିୟୋଜିତ କରିପାରିବେ |

ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସୋ ‘କ୍ରିକେଟ୍ ଲାଇଭ୍’ରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର କିପରି ଉଭୟ ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବେ ଏବଂ ଆରମ୍ଭ 11 ରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ, ବୋଧହୁଏ, ଯଦି ସେମାନେ 6 ଜଣ ବୋଲରଙ୍କ ସହ ଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଷଷ୍ଠ ବୋଲର ହୋଇଥିବେ, ତେବେ ସେ (ପନ୍ତ) ସ୍ଥାନ ପାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ”

“କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେମାନେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ ପଞ୍ଚମ ବୋଲର ଭାବରେ ଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କରନ୍ତି, ତେବେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ଷଷ୍ଠ ନମ୍ବରରେ ଏବଂ କାର୍ତ୍ତିକ ହୁଏତ ସାତ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ଚାରି ବୋଲରଙ୍କ ପରେ। ତେଣୁ, ତାହା ଭଲ ହୋଇପାରେ; ଆମକୁ କେବଳ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମଝିରେ ବାମହାତୀ ଚାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚାରିଜଣଙ୍କୁ ଦେଖିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଏତେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି, ଆପଣ ବେଳେବେଳେ ନିଜକୁ କୁହନ୍ତି, ‘ପନ୍ତ କେତେ ଓଭର ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି? ସେ ତିନି କିମ୍ବା ଚାରି ଓଭର ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କି? ଏବଂ ତିନି କିମ୍ବା ଚାରି ଓଭର ପାଇଁ କାର୍ତ୍ତିକ ନା ରିଷଭ ଭଲ? ’ତେଣୁ, ଏହି ସବୁ ପରିସ୍ଥିତି ସେମାନେ ଦେଖିବେ ଏବଂ ସେମାନେ ଏହା ଉପରେ କଲ୍ କରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.