BCCI ସଭାପତି ପଦରୁ ଓହରିଲେ ସୋରାଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି. କିଏ ହେଲେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ବଦଳରେ BCCI ର ନୂଆ ସଭାପତି

ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧିକାରୀମାନେ ବିସିସିଆଇର ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କିତ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଂଚିଛନ୍ତି ଏବଂ ରୋଜର ବିନି ସୋରାଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ଭାବେ ବଦଳାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାବେଳେ ଜୟ ଶାହା ଜାରି ରଖିବେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଭାବରେ | ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲା ବିସିସିଆଇର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଅରୁଣ ଧାମଲ ଆଇପିଏଲ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହିଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଯାହା ଜାଣୁ:

ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି: ରୋଜର ବିନି

ବିସିସିଆଇ ସଚିବ: ଜୟ ଶାହା

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି: ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲା

ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ: ସମ୍ଭବତ ଆସାମରୁ |

ଆଇପିଏଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ – ଅରୁଣ ଧୁମଲ

କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ – ଆଶିଷ ଶେଲାର |

ଅକ୍ଟୋବର 18 ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିସିସିଆଇର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭା (ଏଜିଏମ୍) ପୂର୍ବରୁ ବୋର୍ଡର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ବୈଠକ ପାଇଁ ଅକ୍ଟୋବର 10 ରେ ବିସିସିଆଇ ଶୀର୍ଷ ପିତ୍ତଳ ମୁମ୍ବାଇରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା।

ନିକଟରେ, ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏବଂ ଜୟ ଶାହାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଆରାମରେ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡକୁ ଏହାର ସମ୍ବିଧାନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇ ସେମାନଙ୍କ ପଦବୀ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏସସି ବିସିସିଆଇର ନିବେଦନକୁ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଆସୋସିଏସନରେ 1 ଟର୍ମ (3 ବର୍ଷ) ଏବଂ ବିସିସିଆଇରେ 1 ଟର୍ମ (3 ବର୍ଷ) ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏସସି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁଲିଂ ଅଫ୍ ଅବଧି କ୍ରମାଗତ 2 ପଦବୀରେ ଆସିବା ପରେ ଆସିବ ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଜଣେ ଅଫିସ୍ ଧାରକ ଷ୍ଟେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ରେ 6 ବର୍ଷ ଏବଂ ପରେ ଗୋଟିଏ ଥର ବିସିସିଆଇରେ 6 ବର୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। କୁଲିଂ ଅଫ୍ ଅବଧି 3 ବର୍ଷ ପରେ ଲାଗୁ ହେବ |

ଅଦାଲତ ତାଙ୍କ ଆଦେଶରେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ମତ ଦେଉଛୁ ଯେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ସଂଶୋଧନ ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନରେ କ୍ରମାଗତ 2 ପଦବୀ ପୂରଣ କରିବା ପରେ କୁଲିଂ ଅଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.